NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie RegioJet za rok chce jeździć do Chorwacji…. z Polski!

RegioJet za rok chce jeździć do Chorwacji…. z Polski!

Redakcja
Fot. RegioJet

RegioJet po raz drugi uruchomił wakacyjne połączenie z Pragi do Chorwacji. Nie można tego odmówić – jest to ogromny sukces przewoźnika, wnioskując po liczbie sprzedanych biletów. Teraz właściciel RegioJet poinformował, że za rok ponownie chce uruchomić taki pociąg, ale tym razem z Polski!

RegioJet rok temu uruchomił po raz pierwszy sezonowe połączenie do Chorwacji. W tym roku wszystko wskazuje na to, że będzie to jeszcze większy sukces prywatnego przewoźnika – wnioskując bo liczbie sprzedanych biletów. Na ten moment wyprzedanych zostało ponad 50 tysięcy biletów, a według szacunków RegioJet, łącznie przewiezionych zostanie ponad 100 tysięcy pasażerów.

Już teraz Radim Jančura, właściciel RegioJet zapowiada, że za rok połączenie zostanie ponownie uruchomione, ale tym razem ruszałoby z Polski!

Pomyśleliśmy, że możemy pojechać do Chorwacji z Polski. Zróbmy to. Kierownictwo namawiało mnie, żebym był tam za sześć tygodni. Nie, ale zaczniemy latem przyszłego roku – poinformował portal Seznamzpravy.cz Radim Jančura.

Według informacji Radima, RegioJet sprzedał już blisko 60 tys. biletów. W zeszłym roku przy 12-wagonowym składzie RegioJet zarobiło 4-5 milionów czeskich koron na połączeniu. W tym roku uruchamianych jest 15 wagonów.

Moim nowym celem życiowym jest bycie globalnym przewoźnikiem. Chciałbym, aby RegioJet stał się najbardziej znaną czeską marką za granicą. Zrobimy to podróżując po innych krajach i będziemy też mieli połączenia, które w ogóle nie będą przechodzić przez Czechy, ale połączą inne kraje europejskie. Zaoferujemy Europejczykom z Zachodu, którzy są przyzwyczajeni do wysokiej jakości kolei, czego nie znają. Niska cena i dobry catering – zaznaczył Radim Jančura.

Zobacz również: RegioJet chce uruchomić 10 nowych połączeń w całej Europie. W tym 4 przez Polskę

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności