Kolej na świecie Przewozy pasażerskie

RegioJet sprzedaje po 400 biletów dziennie na połączenie do Chorwacji!

RegioJet sprzedaje po 400 biletów dziennie na połączenie do Chorwacji! Fot. Matouš Danielka

RegioJet odnotowuje szalenie duży popyt na połączenia kolejowe z Pragi do Splitu i Rijeki, gdzie pierwszy pociąg ma odjechać już 28 maja. Dotychczas prywatny przewoźnik sprzedał 20 tysięcy biletów.

RegioJet 18 lutego rozpoczął sprzedaż biletów na sezonowe połączenie. Na początku, z uwagi na odległy termin uruchomienia pociągi (a zarazem niepewność związana z dalszym rozwojem sytuacji pandemicznej), nie odnotowywano dużego popytu na połączenie. Rzeczywiście już pierwszego dnia można było odnotować pojedyncze rezerwacje miejsc, natomiast sytuacja ta zmieniła się na miesiąc przed uruchomieniem pociągu. Pierwsze połączenie z Pragi ma odjechać 28 maja.

Zainteresowanie biletami do Chorwacji szybko rośnie. Obecnie sprzedano już blisko 20 tysięcy biletów, a codziennie odnotowuje się sprzedaż nawet kilkuset kolejnych. Jest to około 400 biletów dziennie.

Zbliżające się lato i Chorwacja ustanawiająca jasne warunki przyjazdu, gdzie wczasowicze będą potrzebować jedynie testu antygenowego, sprzedaż biletów znacznie wzrosła w drugiej połowie kwietnia – mówi Ivana Sachsová, dyrektor transportu kolejowego i autobusowego w RegioJet, – Sprzedajemy codziennie setki biletów i niektóre połączenia są już całkowicie wyprzedane – dodała.

Nowością w tym roku jest to, że oprócz wybrzeża, chorwackie pociągi RegioJet jeżdżą także do stolicy Węgier. Dodatkowo RegioJet przy współpracy z Kolejami Chorwackimi będzie oferował bilety na odcinku Zagrzeb – Split i Zagrzeb – Rijeka.

Bardzo cenimy sobie współpracę z chorwackimi kolejami HŽ – stali się dla nas partnerem, z którym planujemy rozwijać ścisłą współpracę – dodaje Ivana Sachsová, dyrektor RegioJet.

Bilety w najdłuższej relacji (do Splitu) można kupić już od 890 czeskich koron (około 155 złotych). Cena ta dotyczy miejsc siedzących, natomiast w przypadku gdybyśmy chcieli podróżować w przedziale sypialnym zapłacić musielibyśmy około 1300 czeskich koron (ok. 225 złotych). Istnieje jeszcze możliwość wykupienia całego przedziału sypialnego (4 osobowego) za około 670 złotych.

Czasy odjazdów

Przypomnijmy, że pierwszy pociąg z Pragi odjedzie 28 maja. Od tego czasu w czerwcu i wrześniu pociągi będą kursowały 3 razy w tygodniu. W lipcu oraz sierpniu, gdzie RegioJet spodziewa się zwiększonego popytu, połączenia będą uruchamiane codziennie. Z Pragi będą odjeżdżać o godzinie 16:46, do stolicy Słowacji będzie dojeżdżać o godzinie 21:17, do stolicy Węgier 5 minut po północy, natomiast w stolicy Chorwacji znajdzie się już o godzinie 5:23.

W miejscowości Ogulin skład zostanie rozdzielony. Jedna część pojedzie do Rijeki, druga natomiast najdalej – do Splitu. W systemie sprzedaży biletów do Splitu jest dostępnych 176 miejsc, natomiast do Rijeki 200. Najwidoczniej przewoźnik w zeszłym roku odnotował większy popyt właśnie na te połączenie.

W drogę powrotną pociągi będą wyruszać kolejno o 19:55 z Rijeki oraz 15:51 z Splitu. O 22:22 w miejscowości Ogulin wagony mają zostać połączone w jeden skład, aby kolejnego dnia dojechać z powrotem do Pragi o godzinie 13:12.Kongres590