NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie RegioJet otrzymał zgodę UTK na uruchomienie połączenia Wiedeń – Przemyśl Główny

RegioJet otrzymał zgodę UTK na uruchomienie połączenia Wiedeń – Przemyśl Główny

Redakcja
Fot. RegioJet

RegioJet otrzymał decyzję Urzędu Transportu Kolejowego dla uruchomienia nowego połączenia międzynarodowego Wiedeń Hbf. – Przemyśl Główny.

Urząd Transportu Kolejowego wydał decyzję co do uruchomienia nowego połączenia międzynarodowego relacji Wiedeń Hbf. – Przemyśl Główny – Wiedeń Hbf. Tym samym RegioJet otrzymał otwarty dostęp na realizację przewozów na terenie kraju na liniach kolejowych nr 91, 93, 133, na okres od 12 grudnia 2021 r. do 12 grudnia 2026 r., tj. w rocznych rozkładach jazdy pociągów: 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024, 2024/2025 oraz 2025/2026. W tym terminie RegioJet chce uruchamiać codziennie jedną parę pociągów.

W przypadku prac modernizacyjnych lub remontowych skutkujących zmniejszeniem zdolności przepustowej na odcinkach linii kolejowych, przez które przebiega trasa pociągów kursujących na podstawie niniejszej decyzji i odcinkach linii kolejowych stycznych do nich, kursowanie pociągów na podstawie niniejszej decyzji nie może powodować nieuruchomienia pociągów ważnych z punktu widzenia interesu społeczno-gospodarczego kraju – czytamy w komunikacie UTK.

RegioJet otrzymał zgodę na zatrzymywanie się pociągów na stacjach:

  • w relacji Wien Hbf. – Przemyśl Główny: Czechowice-Dziedzice (przystanek tylko do wyjścia), Kraków Główny (przystanek tylko do wyjścia), Tarnów (przystanek tylko do wyjścia), Rzeszów Główny (przystanek tylko do wyjścia), Przemyśl Główny (przystanek tylko do wyjścia); oraz
  • w relacji Przemyśl Główny – Wien Hbf.: Przemyśl Główny (przystanek tylko do wejścia), Rzeszów Główny
    (przystanek tylko do wejścia), Tarnów (przystanek tylko do wejścia), Kraków Główny (przystanek tylko
    do wejścia), Czechowice-Dziedzice (przystanek tylko do wejścia).

Pociąg RegioJet ma składać się z 6-12 wagonów pasażerskich z miejscami do siedzenia i leżenia, które będą ciągnięte przez lokomotywę Vectron lub TRAXX. Natomiast dopuszcza się możliwość wykorzystania innych typów pojazdów, jeżeli RegioJet zagwarantuje takie same bądź lepsze parametry techniczne, eksploatacyjne i jakościowe pojazdów.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności