Strona główna » Wiadomości » Psują się półroczne spalinowe Impulsy. Newag: „Przechodzą choroby wieku dziecięcego”

Psują się półroczne spalinowe Impulsy. Newag: „Przechodzą choroby wieku dziecięcego”

Adrian Izydorek
Fot. Ilostan Pojazdów Trakcyjnych / "Aversen"

Lubuskie spalinowe Impulsy prawdopodobnie wrócą do Nowego Sącza. POLREGIO uskarża się Newagowi, że półroczny tabor ulega notorycznie awarii. Newag tłumaczy, że tabor przechodzi chorobę wieku dziecięcego.

Pod koniec ubiegłego roku Newag dostarczył dwa trójczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne. Nowosądecki producent taboru tym samym zrealizował kontrakt wart 43 mln złotych brutto, który został zawarty z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Według portalu Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto w ostatnim czasie dochodziło do częstych opóźnień pociągów na trasie Kostrzyn – Gorzów – Poznań, która obsługiwana jest przez SZT od Newagu.

Jak tłumaczy lubuski oddział POLREGIO w wypowiedzi dla Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto, przyczyną tych opóźnień były notoryczne awarie półrocznego taboru. Co więcej, według informacji przekazanych przez portal, przewoźnik chciałby, aby jednostki wróciły do Nowego Sącza na naprawę w ramach reklamacji.

Jako przewoźnik mamy pełną świadomość sytuacji taborowej w tej części regionu. Zgłosiliśmy już reklamacje do firmy Newag, która wyprodukowała szynonbusy. Bardzo przepraszamy wszystkich pasażerów za zaistniałą sytuację. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić podróżnym komfortową i stabilną podróż naszymi pociągami. W miarę możliwości zapewniamy komunikację zastępczą – poinformował portal Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto Paweł Nijaki z zespołu prasowego POLREGIO.

O komentarz poprosiliśmy Newag. Spytaliśmy się m.in. co dokładnie ulega awarii w nowym taborze oraz czy jednostki wrócą na naprawę do Nowego Sącza. Nowosądecki w odpowiedzi tłumaczył, że spalinowe impulsy przechodzą choroby wieku dziecięcego.

Spalinowe zespoły trakcyjne Impuls, dostarczone na zamówienie Województwa Lubuskiego przechodzą choroby wieku dziecięcego. Podjęliśmy intensywne działania o charakterze korekcyjno-prewencyjnym, których celem jest wyeliminowanie zakłóceń w ich eksploatacji do końca czerwca – poinformował portal NaKolei.pl Łukasz Mikołajczyk, Rzecznik Prasowy Newagu.

Według portalu Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto, kolejarze prowadzą rozmowy, aby zamiast doraźnych napraw Newag wziął do kompleksowej naprawy obie jednostki, a na ten czas udostępnił inne sprawne szynobusy. Druga część tego pomysłu jest raczej mało realna.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x