Strona główna » Wiadomości » Przypominamy! Zmiana organizacji ruchu WKD w ten weekend (25-26 V)

Przypominamy! Zmiana organizacji ruchu WKD w ten weekend (25-26 V)

Redakcja
Fot. Jakub Murat, Wiki Commons (ilustracyjne)

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w związku z wystąpieniem Wykonawcy inwestycji obejmującej przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, w dniach od 25.05.2024 (sobota) do 26.05.2024 (niedziela) na linii WKD nastąpi całodobowe wyłączenie torów nr 1 i nr 2 WKD na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

W ramach wprowadzonego ograniczenia w ruchu pociągów będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

ORGANIZACJA RUCHU NA LINII WKD

W dniach 25.05.2024 – 26.05.2024 (sobota – niedziela) nastąpi całodobowe wyłączenie z ruchu torów nr 1 i nr 2 na odcinku W-wa Reduta Ordona – W-wa Aleje Jerozolimskie. Ruch pociągów w związku z powyższym będzie prowadzony dwukierunkowo po każdym z torów od stacji Komorów do przystanku osobowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.
Częstotliwość kursowania pociągów WKD w ww. dniach na pozostałych szlakach i odcinkach linii WKD wyniesie co 30 minut w ciągu dnia i pozostanie bez zmian w stosunku do standardowo obowiązującej organizacji ruchu.
W wymienionych powyżej dniach nie przewiduje się uruchamiania zastępczej komunikacji autobusowej WKD na trasie Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Aleje Jerozolimskie. W zamian za wycofane z ww. odcinka pociągi WKD nastąpi przejęcie obsługi przez zastępcze środki transportu autobusowego, tramwajowego i kolejowego, będące w dyspozycji innych organizatorów przewozów lub przewoźników (ZTM/WTP, Koleje Mazowieckie – KM), które zostaną udostępnione pasażerom WKD w ramach honorowania biletów WKD na obowiązujących dotychczas określonych odcinkach tras wytypowanych linii.
Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie będzie nadal obowiązywać punkt przesiadkowy zorganizowany pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami ZTM/WTP i pociągami KM. Pojazdy ZTM/WTP będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych ZTM w obrębie zespołu przystankowego pn. „PKP WKD Aleje Jerozolimskie” zlokalizowanego na wiadukcie nad torami linii kolejowej WKD.
Honorowanie biletów WKD obowiązywać będzie w:
wybranych środkach Warszawskiego Transportu Publicznego

Autobusy
linie 127, 517, N35, N85 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Centralny)

linia 717 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dw. Zachodni)

linia 178 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Rondo Zesłańców Syberyjskich)

linia 158 (na odcinku CH Reduta – Dworzec Centralny)

linia 187 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Wawelska)

linia 191 (na odcinku PKP WKD Aleje Jerozolimskie – pl. Narutowicza)

linia 220 (na odcinku WKD Opacz – Ursus – Ratusz)

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej
linia S1 (na odcinku Pruszków – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna)

linia S2 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna)

linia S3 i S4 (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia)

Tramwaje

linia 1 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – pl. Zawiszy)

linie 7, 9 (na odcinku Bitwy Warszawskiej 1920 – Dw. Centralny)

pociągach spółki Koleje Mazowieckie (na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna honorowane są wszystkie rodzaje biletów WKD oraz na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście honorowane są tylko bilety okresowe).
Podróżni korzystający ze środków transportu uruchamianych przez ZTM i KM zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. Przypominamy, że w związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego:
pasażerowie rozpoczynający podróż uruchomionymi środkami transportowymi ZTM (autobusy, tramwaje, kolej miejska SKM) zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu;
pasażerowie rozpoczynający podróż pociągami Kolei Mazowieckich zobowiązani są wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu)
i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.

ZASADY ZWROTU BILETÓW WKD

1. W odstępstwie od terminów wskazanych w § 13 Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (RPO-WKD), podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 24 maja 2024 r. i ważnych na przejazdy w dniu 25 maja 2024 r. i później.:

całkowicie niewykorzystanych,
częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych bez potrącania odstępnego.
2. Zwrotu biletów całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonują odpowiednio:

– kasy biletowe – w przypadku biletów zakupionych w kasach lub automatach biletowych;

– Biuro Obsługi Klienta w Warszawie – Al. Jerozolimskie 181A, 02-222 Warszawa (1 piętro); czynne od pn. do pt. w godz. 9:00-17:00, 801 789 405, bok@vectorsoftware.pl – w przypadku biletów zakupionych w stacjonarnych automatach biletowych;

– Centrum Obsługi Klienta, e-mail: reklamacja@mera-serwis.pl ; tel. 22 437 92 85 (8h w dni robocze od poniedziałku do piątku);

– w przypadku biletów zakupionych w mobilnych automatach biletowych;

– w przypadku biletów zakupionych za pośrednictwem strony internetowej WKD należy złożyć pisemną reklamację na adres mailowy reklamacje@wkd.com.pl; w treści reklamacji należy podać m.in. dane osobowe, datę i numer zakupionego biletu, ewentualnie dołączyć zdjęcie/skan biletu w celu zablokowania biletu w systemie.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zwraca się z uprzejmą prośbą o szczegółowe zapoznanie się z organizacją ruchu pociągów WKD w okresie ograniczeń, w celu zaplanowania dogodnej podróży.

Podobne artykuły