Bez kategorii KolejoweAbsurdy.pl Przewozy pasażerskie Transport miejski

Przerobione monety w biletomatach SKM Trójmiasto

Przerobione monety w biletomatach SKM Trójmiasto Fot. PKP SKM Trójmiasto

SKM Trójmiasto prosi o czujność podczas kupowania biletów w automatach. Spotkano się z przypadkiem przerobionych monet o nominale 1zł i 5 zł.

Na stronie internetowej przewoźnika SKM Trójmiasto pojawiła się informacja o tymczasowym braku możliwosci uiszczania opłaty monetami 5,00 zł w automatach biletowych SKM. Dodatkowo w sieci pojawiają się głosy pasażerów o nietypowych sytuacjach podczas kupowania biletów właśnie przez automaty SKM.

Jak podaje portal trojmiasto.pl w ostatnich dniach podczas korzystania z biletomatów spotkano się z dziwną sytuacją. Podróżni kupujący bilety  w automatach na peronach i przystankach SKM w Trójmieście jako resztę wydaną przez maszynę otrzymali…  bilony z lat 90. wycofane z obiegu. Wyrzucone przez automat monety miały na awersie przyklejoną, dociążającą je blaszkę lub folię.
Nie widomo kto jest sprawcą tego oszustwa z użyciem zdenominowanych monet. Serwis Avista, właściciel automatów, w których wydawane były takie pieniądze odkrył ok. 400 fałszywych monet, które wagowo poprzez doklejenie na nich folii miały odwzorowywać te o wartości obecnie obowiązujących jedno- i pięciozłotówek.
Aby zapobiec takim sytuacjom SKM Trójmiasto i PKM zablokowały możliwość płacenia pieciozłotówkami w swoich dziewięciu biletomatach, w których odkryto sfałszowane monety. Avista prowadzi działania nad opracowaniem nowego oprogramowania odpornego na takie formy oszukiwnia pasażerów.
Taki typ oszustwa kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawę będzie wyjaśniać policja. Przestrzegamy by zachować czujność kupując bilety w automatach wszystkich przewoźników.