Strona główna » Wiadomości » Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy udali się do Kijowa pociągiem

Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy udali się do Kijowa pociągiem

Redakcja
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Prezydentami Estonii Alarem Karisem, Łotwy Egilsem Levitsem i Litwy Gitanasem Nausėdą udali się do Kijowa na spotkanie z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Podróż podobnie jak w przypadku innych polityków, odbywa się pociągiem. W podróż wyruszyli o zmroku. Ponownie do podróży wykorzystano salonkę Kolei Ukraińskich, wagon który w czasie pokoju można było wynająć w celach komercyjnych. Takim samym wagonem podróżowała delegacja wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim. Takim samym wagonem w ostatnim czasie do Kijowa podróżował Premier Wielkiej Brytanii – więcej informacji.

Naszym celem jest wsparcie Prezydenta Zełenskiego oraz obrońców Ukrainy w decydującym dla tego kraju momencie – powiedział PAP Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, który wraz z Szefem BBN Pawłem Solochem i wiceministrem spraw zagranicznych Marcinem Przydaczem towarzyszy Prezydentowi.

Państwa bałtyckie są naszymi kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie. Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa razem. Polska jest organizatorem wizyty i wraz z Ukrainą zapewnia jej logistykę i bezpieczeństwo – dodał Szef BPM.

Prezydenci Duda i Nauseda ostatni raz widzieli się z Zełenskim w Kijowie w przededniu wojny. Wczoraj wieczorem w Rzeszowie Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy, a także Minister Spraw Zagranicznych Estonii Eva–Maria Liimets spotkali się na nadzwyczajnym szczycie, którego celem było wyrażenie solidarności z Ukrainą.

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x