Kolej na świecie Wiadomości

Praga-Wrocław. Jest nowy rozkład jazdy LEO Express!

Praga-Wrocław. Jest nowy rozkład jazdy LEO Express! Fot. LEO Express

Od nowego rozkładu jazdy LEO Express ma obsługiwać trzy nowe połączenia, w tym jedno do Polski. Na tory wyjadą też nowe we flocie przewoźnika pojazdy- informuje portal Info Rail.

Czeska firma poinformowała, że od rozkładu jazdy edycji 2019/2020 będzie jeździć na trasach: Mlýnikcý Dvur- Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí, Dolní Lipka – Hanušovice oraz Praha – Ústí nad Orlicí – Kłodzko – Wrocław.

Dwa pierwsze połączenia będą obsługiwane przez jednostki Link, które LEO Express niedawno pozyskał. Do Polski pojadą natomiast komfortowe Flirty, wyprodukowane przez Stadlera. Należy jednak zaznaczyć, że do Wrocławia pociągi będą dojeżdżać tylko w weekendy- czytamy na portalu.

Pociągi wyruszą z Pragi o 6:01 i 18:09. Czas przejazdu do Wrocławia to 4 godziny i 34 minuty. Wracając z Polski, pociągi odjadą o 5:25 i 17:25 w sobotę i niedzielę, w poniedziałek o 3:38 rano.

Według informacji czeskich mediów za bilet z Pragi do Wrocławia trzeba będzie zapłacić około 50 zł (300 CZK). Połączenie będzie dofinansowane przez region pardubicki. Trwają też ustalenia w sprawie biletów transgranicznych. Na tę chwilę wiadomo, ze w Polsce w pociągach obowiązywać ma taryfa Kolei Dolnośląskich- pisze Info Rail.

pc/inforail.pl