Działania Infrastruktura Wiadomości

Powstaną budynki wielorodzinne na gruntach kolejowych w Warszawie? PKP S.A. i FIZAN złożyły do UOKiK wniosek w tej sprawie

Powstaną budynki wielorodzinne na gruntach kolejowych w Warszawie? PKP S.A. i FIZAN złożyły do UOKiK wniosek w tej sprawie Fot. NaKolei.pl

PKP S.A. oraz Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN (zarządzany przez PFR TFI) złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. utworzenia nowego przedsiębiorcy, który będzie realizował w Warszawie budynki wielorodzinne na gruntach kolejowych w rejonie ulicy Ordona, wynika z komunikatu Urzędu.

Wniosek wpłynął 31 grudnia 2018 r., sprawa jest w toku.

Koncentracja polega na utworzeniu przez Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych spółki celowej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością poprzez wniesienie wkładu rzeczowego w postaci nieruchomości. Spółka celowa dedykowana będzie do realizacji projektu budowy w Warszawie w rejonie ulicy Ordona budynków wielorodzinnych wraz z lokalami usługowymi – czytamy w komunikacie.

Podobne wnioski dotyczą czterech innych lokalizacji: w Poznaniu w rejonie ul. Roboczej/ Przemysłowej/ Jakuba Wujka; w Szczecinie w rejonie ulicy Starkiewicza; we Wrocławiu w rejonie ulic Hermanowskiej/ Elbląskiej/ Kołobrzeskiej oraz we Wrocławiu w rejonie ulicy Białowieskiej.

Projekt związany jest z realizacją programu Mieszkanie+, poświęconego budowie budynków wielorodzinnych przeznaczonych na wynajem z opcją dojścia do własności. Program realizowany jest między innymi przy współpracy z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. na gruntach, które są zbędne dla prowadzenia działalności kolejowej i mogą być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, wyjaśniono także.

PKP S.A. pełni nadzór właścicielski nad spółkami Grupy PKP w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi transportowo – logistycznej pasażerów i towarów. PKP S.A. jest również jednym z największych właścicieli nieruchomości w Polsce- przypomina ISBnews..

Organem Zarządzającym Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych jest PFR TFI, spółka należąca do grupy Polski Fundusz Rozwoju, której pełnomocnikiem jest PFR Nieruchomości, spółka również należąca do tej grupy.

pc/ISBnews