Infrastruktura Wiadomości

Poprawi się jakość podróży z Krakowa do Skawiny. Trwają prace na linii nr 94

Poprawi się jakość podróży z Krakowa do Skawiny. Trwają prace na linii nr 94 Fot. PKP PLK

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za przeszło 250 mln zł ze środków budżetowych, pociągi sprawniej pojadą w kierunku Zakopanego. Mieszkańcy aglomeracji zyskają nowe przystanki, przejścia podziemne i wygodne dojazdy do Krakowa- informuje przewoźnik.

Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia – to nowe przystanki, które PLK wybuduje na trasie z Krakowa do Skawiny. Zmodernizowane zostaną również przystanki Kraków Sidzina i Skawina Zachodnia, a stacje Kraków Bonarka, Skawina i Podbory Skawińskie zostaną przebudowane. Obecnie rozpoczęła się budowa nowych torów m.in. w rejonie przystanku Kraków Podgórze. Montowane są urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Na etapie przygotowania inwestycji kolejarze uwzględnili dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców. W sąsiedztwie stacji Skawina powstanie przejście podziemne, które ułatwi komunikację w miejscowości. Na stacji Kraków Bonarka będzie kładka, nie tylko jako dojście na perony ale również jako dodatkowe połączenie ul. Puszkarskiej z ul. Łagiewnicką- czytamy.

Nowa kładka wybudowana zostanie również nad przystankiem Skawina Jagielnia, a przejściami podziemnymi podróżni dotrą na perony w Podborach Skawińskich, Skawinie i Skawinie Zachodniej.

Jakość i bezpieczeństwo podróży pociągiem poprawią się dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Linia kolejowa zostanie wyposażona w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem, a na stacji Kraków Bonarka powstanie lokalne centrum sterowania, skąd kolejarze będą prowadzić ruch pociągów. Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy modernizacja przejazdów- informuje spółka.

Warta 251 mln zł inwestycja zakończy się w połowie 2021 roku.