NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Ponad 8 tys. kolejarzy w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. UZ deklaruje dalsze wsparcie

Ponad 8 tys. kolejarzy w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. UZ deklaruje dalsze wsparcie

Redakcja

Jak informują Koleje Ukraińskie, ponad 8 tys. kolejarzy znajduje się obecnie w szeregach Sił Zbrojnych Ukrainy. Spółka deklaruje wsparcie finansowe dla zmilitaryzowanych pracowników oraz ich rodzin.

Kolejarze od pierwszych godzin wojny byli zmobilizowani. Odegrali i odgrywają wręcz kluczową rolę – na początku skupili się przede wszystkim na ewakuacji ludności cywilnej. Część jednak chwyciła za broń, została wcielona w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak podają Koleje Ukraińskie, obecnie w szeregach Sił Zbrojnych znajduje się ponad 8,3 tys. kolejarzy.

Koleje Ukraińskie zadeklarowały, że będą nadal wspierać zmilitaryzowanych kolejarzy. Pracodawca stale wypłaca pensje pracownikom wciągniętych w szeregi armii.

Prawo ukraińskie pozwalało nam nie wypłacać pensji zmilitaryzowanym kolejarzom. Bez względu na to, jak trudna była nasza sytuacja finansowa, znaleźliśmy sposób i będziemy dalej takimi wypłatami wspierać zmilitaryzowanych kolejarzy – powiedział Prezes Zarządu Kolei Ukraińskich, Ołeksandr Kamyszyn.

Pod koniec lipca Koleje Ukraińskie informowały o otwarciu platformy „Żelazna Rodzina”, której celem jest zebranie funduszy dla rodzin kolejarzy, którzy polegli w boju. Środki zostaną przeznaczone również na odbudowę domów kolejarzy, którzy potracili dach nad głową.

Zobacz również: Kolejarze Rzeczpospolitej bohaterami II Wojny Światowej

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności