Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

POLREGIO przygotowuje ogólnopolską pielgrzymkę Pociągiem Papieskim

POLREGIO przygotowuje ogólnopolską pielgrzymkę Pociągiem Papieskim Fot .POLREGIO

W związku z uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II oraz przypadającą 100. rocznicą urodzin, POLREGIO uczci pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II poprzez zorganizowanie ogólnopolskiej pielgrzymki Pociągiem Papieskim

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że POLREGIO włącza się w ważne dla Polaków wydarzenia, dba o historię, kulturę i tradycję. Stąd pomysł pielgrzymki specjalnym Pociągiem Papieskim, który zrodził się nie tylko jako włączenie się w tak doniosły jubileusz 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, ale także jako chęć stworzenia oryginalnej formy uczczenia pamięci tego wielkiego Polaka w połączeniu z promocją POLREGIO. Pielgrzymka ma obejmować swoim zasięgiem obszar prawie wszystkich województw, w tym m.in. miejscowości z najważniejszymi sanktuariami związanymi ze świętym Janem Pawłem II – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu POLREGIO.

Pociąg Papieski to specjalny skład POLREGIO, który kursował „Kolejowym Szlakiem Jana Pawła II” pomiędzy Krakowem a Wadowicami, jako podziękowanie za pontyfikat papieża Polaka. Został on poświęcony przez papieża Benedykta XVI w maju 2006 roku podczas jego wizyty w Polsce. Posiada złotą malaturę, herb świętego Jana Pawła II i dewizę „Totus Tuus” umiejscowioną na bokach składu. Jest wykorzystywany w ruchu regionalnym, a także przy okazji specjalnych wydarzeń.

Pielgrzymka Pociągiem Papieskim została pierwotnie zaplanowana na maj i czerwiec 2020 r. Jednak ze względu na obowiązujący na terenie całego kraju stan epidemii, realizacja projektu została odłożona na okres późniejszy, kiedy sytuacja związana z epidemią zostanie unormowana. Obecnie trwa ustalanie harmonogramu, a za możliwy termin realizacji pielgrzymki uznano październik 2020 r., co wiąże się z 42. rocznicą wybrania Ks. Kard. Karola Wojtyły na papieża. Do tego czasu Spółka POLREGIO planuje działania komunikacyjne na stronie internetowej polregio.pl, gdzie znajdzie się m.in. podstrona aktualizowana na bieżąco w zakresie szczegółów planowanej pielgrzymki Pociągiem Papieskim.

 

Fot. POLREGIO (archiwum)
NaKolei.pl - Piękny Pociąg Papieski na trasie Bydgoszcz-Toruń
Fot. POLREGIO (archiwum)