Wiadomości

Podkarpackie: Skład PKP Intercity zderzył się z lokomotywą manewrową. 5 osób rannych

Podkarpackie: Skład PKP Intercity zderzył się z lokomotywą manewrową. 5 osób rannych Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Na stacji Grodzisko Dolny w woj. podkarpackim pociąg PKP Intercity wjechał w lokomotywę manewrową 6Dg. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały lekko ranne, natomiast jedna została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj, około godziny 5:30 na stacji Grodzisk Dolny. Skład PKP Intercity wjechał w tył lokomotywy manewrowej 6Dg o numerach 140. Pociąg dalekobieżny “Górski” relacji Rzeszów – Szczecin ciągnięty był przez niedawno odebraną lokomotywę EU160 – 010. W wyniku zderzenia rannych zostało pięć osób, w tym dwóch maszynistów.

W wyniku wypadku ruch  na linii kolejowej nr 68 po torze w kierunku Stalowej Woli został wstrzymany. W pociągu PKP Intercity znajdowało się około 20 podróżnych, trzech z nich zostało rannych. Dla osób nieposzkodowanych przygotowano autobusową komunikację zastępcza.

W tej sprawie zostanie powołana komisja, która zbada przyczyny zdarzenia. Według wstępnych informacji, na tor przejazdu pociągu PKP Intercity, bez zezwolenia wjechała z sąsiedniego toru lokomotywa manewrowa. Griffin uderzył w tył lokomotywy 6Dg, przy niedużej prędkości.

Fot. PSP
Fot. PAP/Darek Delmanowicz