Przewozy pasażerskie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu

Pociąg z wizerunkiem kapitana Władysława Raginisa wyjechał w trasę

Pociąg z wizerunkiem kapitana Władysława Raginisa wyjechał w trasę Fot. Przewozy Regionalne

Po regionie jeździ już pociąg z wizerunkiem kapitana Władysława Raginisa. To właśnie ta historyczna postać wygrała w Podlaskiem w plebiscycie POLREGIO, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę- informuje Radio Akadera. 

W pierwszą trasę pociąg z wizerunkiem kapitana pojechał z Białegostoku do Ełku. Będzie go można jednak spotkać też na innych trasach, tj. Białystok – Kuźnica Białostocka i Białystok – Szepietowo- tłumaczy Janina Wilczewska, dyrektor podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Kapitan Władysław Raginis to postać nietuzinkowa, wzór wołodyjowski naszych czasów, żadna mityczna postać, tylko człowiek z krwi i kości. Oddał swoje życie za ojczyznę i tutaj jemu składamy hołd. Bardzo się cieszę, że ta postać wygrała w konkursie zorganizowanym przez POLREGIO – powiedział Juliusz Jakimowicz, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego.

Pociąg z wizerunkiem kapitana to pojazd po gruntownym remoncie, spełniający europejskie standardy. Ma eleganckie nowoczesne wnętrze, wyposażony jest w klimatyzację i dostęp do wi-fi. Pociąg przystosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych o ograniczonych możliwościach poruszania się.

pc/Radio Akadera