Infrastruktura

PLK remontuje stację Morąg i przystanek Morąg Kolonia

PLK remontuje stację Morąg i przystanek Morąg Kolonia fot. PKP PLK

Za ok 3,7 mln zł przeprowadzone zostaną prace na przystanku Morąg Kolonia i stacji Morąg. Przystanek zostanie oddany do użytku jeszcze w grudniu tego roku.

PKP PLK informuje o pracach na stacji Morąg i przystanku Morąg Kolonia. Ten ma być gotowy już w grudniu 2018. Prace na peronach stacji rozpoczną się jeszcze w tym roku. W województwie z KPK dla pasażerów zmienią się także perony w 37 lokalizacjach, m.in. w Olsztynku, Nidzicy, Piszu i Olsztynie.

Dzięki podpisanej umowie na przebudowę przystanku poprawi się komfort obsługi podróżnych w regionie. Peron będzie wyższy i wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, co zapewni wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Będą ławki, wiaty, gabloty informacyjne, czytelne oznakowanie oraz zegary. Lepszą obsługę zapewni montaż nowych urządzeń głosowych. Poziom bezpieczeństwa wzrośnie po montażu monitoringu i nowego oświetlenia.

Prace na przystanku wykona MCB Centrum Budowlane z Morąga. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ok. 640 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w województwie warmińsko-mazurskim przebudowane zostaną perony w 37 lokalizacjach. Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ok. 1,5 mld zł.