NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Plany rozwojowe PKP Intercity dla Warmii i Mazur. Ma być więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy

Plany rozwojowe PKP Intercity dla Warmii i Mazur. Ma być więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy

MM
Fot. NaKolei.pl

PKP Intercity zwiększyć liczbę pociągów z Olsztyna do Warszawy. Do 2030 roku będzie tu jeździć 12 par pociągów dziennie. Rozwinięta zostanie oferta przewozowa z Wrocławia, Poznania, Szczecina i Trójmiasta do Giżycka i Ełku.

Już teraz osoby podróżujące z i do Olsztyna mogą cieszyć się z wysokiego standardu podróży. Z 19 par połączeń kursujących przez stolicę województwa warmińsko-mazurskiego 17 to połączenia kategorii IC, obsługiwanej głównie elektrycznymi zespołami trakcyjnymi lub składami z unowocześnionymi wagonami.

Strategia rozwoju PKP Intercity zakłada stopniowy wzrost liczby połączeń na kluczowych odcinkach w województwie warmińsko-mazurskim. W perspektywie 2030 roku Warszawę i Olsztyn połączy do 12 par pociągów dziennie. Obecnie na tej trasie jeździ 8 par – liczba pociągów się zwiększy. Dwugodzinny cykl połączeń przez cały dzień będzie realizowany w relacjach Olsztyn – Elbląg – Trójmiasto oraz Olsztyn – Toruń – Poznań.

Dzięki realizacji prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 38 zostanie rozwinięta oferta połączeń z Wrocławia, Poznania, Szczecina i Trójmiasta do Giżycka i Ełku. Na odcinku Olsztyn – Ełk będzie kursować do 7 par połączeń dziennie.

Budowa nowej infrastruktury linii RailBaltica (odcinek Białystok – Ełk – Suwałki) pozwoli na włączenie w siatkę połączeń dalekobieżnych relacji Suwałki – Ełk – Olsztyn – Trójmiasto. Dzięki temu rozwinięta zostanie też oferta połączeń w relacji Warszawa – Białystok – Ełk – Giżycko. Dzięki zaplanowanym już projektom zakupu nowego taboru, pociągi wrócą na nieużytkowną obecnie trasę Białystok – Ostrołęka – Szczytno – Olsztyn.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności