NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi PKP SKM w Trójmieście chce kupić 10 ezt-ów

PKP SKM w Trójmieście chce kupić 10 ezt-ów

Redakcja
Fot. SKM Trójmiasto

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście ogłosiła przetarg na dostawę 10 czteroczłonowych fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z dostawą sprzętu przeznaczonego do unowocześnienia zaplecza utrzymania taboru.

Oferty można składać do 29 września 2022 roku. Kryteria ich oceny to:

1) Współczynnik liczby osi napędnych do liczby wszystkich osi w każdym pojeździe – Waga: 2,5 %

2) Suma prześwitu pasażerskich drzwi zewnętrznych w każdym pojeździe – Waga: 2,5 %

3) Cena – Waga: 95 %.

Od wykonawców wymagane jest doświadczenie. Każdy musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, (a w przypadku świadczeń okresowych lub o charakterze ciągłym również wykonuje należycie), co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie nie mniej niż dwóch fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, służących do przewozu pasażerów.

Wszystkie składy trzeba będzie dostarczyć do końca 2023 roku.

PKP SKM oczekuje dostawy pojazdów czteroczłonowych o napędzie rozproszonym. Wymagane jest zastosowanie wózków napędnych i tocznych dwuosiowych. Liczba osi napędnych nie może być mniejsza niż 4. Kabiny maszynisty na obu końcach pojazdu muszą zapewniać jazdę równorzędną w obu kierunkach oraz prowadzenie zespołu do 2 pojazdów w trakcji wielokrotnej – wymagane zapewnienie pełnej współpracy wszystkich podsystemów oraz możliwość sterowania wszystkimi urządzeniami z jednej kabiny. Łączenie pojazdów w trakcje wielokrotną (pełna gotowość eksploatacyjna, pojazd gotowy do ruchu) nie może trwać dłużej niż 5 minut. Pojazd musi posiadać w każdym z członów co najmniej 2-je drzwi zewnętrznych dla pasażerów z jednej strony (nie wliczając drzwi do kabiny maszynisty lub przedziału ochronnego bezpośrednio przylegającego do kabiny maszynisty – o ile występują). Nie dopuszcza się rozwiązań pojazdu piętrowego.

Długość całkowita pojazdu to 75 m ± 3% (liczone bez sprzęgów), a jego prędkość to co najmniej 140 km/h. Wymagana ilość miejsc siedzących w EZT to min. 170, dopuszcza się maksymalnie 10% uchylnych. Ilość miejsc stojących w EZT to min. 287 (w wyliczeniu powierzchni przyjąć 4 osoby/m2 i zajętość miejsc rozkładanych oraz miejsc do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się – poruszających się na wózkach inwalidzkich), ponadto przy toalecie należy zastosować podparcia kulszowe.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności