Kolej jest dla ludzi

PKP podpisały z Ministerstwem Zdrowia porozumienie dot. promocji idei krwiodawstwa

PKP podpisały z Ministerstwem Zdrowia porozumienie dot. promocji idei krwiodawstwa fot. PKP S.A.

13.06.2019 r. prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński i prezes Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek podpisali z Ministerstwem Zdrowia porozumienie o współpracy dot. promocji idei krwiodawstwa. Także podczas wydarzenia zapowiedziano kolejną edycję „Kolej na Ciebie–uratuj życie”.

Tak jak w zeszłych latach, tak i w tym roku będzie prowadzona już 3 edycja akcji „Kolej na Ciebie–uratuj życie”, która rozpocznie się 23 lipca 2019 r.
Podczas trwania akcji będzie można oddać krew w krwiobusach znajdujących się przy dworach kolejowych m. in. w Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Tarnowie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach.

Większa liczba wypadków w sezonie urlopowym powoduje, że zapotrzebowanie na krwiolecznictwo w tym okresie jest wzmożone, ale niestety banki krwi świecą wtedy pustkami. Właśnie dlatego 23 lipca 2019 rruszy trzecia edycja akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, w ramach której jednego dnia, przy dwunastu dworcach kolejowych w całej Polsce staną mobilne punkty poboru krwi – informuje PKP S.A.

Akcja „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” zwraca uwagę na ważny temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa – uświadamia, jak niewiele wysiłku kosztuje nas ratowanie ludzkiego życia. Poświęcenie się dla drugiego człowieka, a na pewno takim aktem jest ofiarowanie obcej osobie własnej krwi, to szlachetny gest, którym warto dzielić się przy różnych okazjach. Większość z nas myśli, że oddanie niewielkiej ilości krwi nie zrobi różnicy – wręcz przeciwnie, nasz uczynek może uratować niejedno życie lub przyspieszyć powrót do zdrowia chorej bądź poszkodowanej w wypadku osoby. Nie zapominajmy o innych, krwi wciąż brakuje, a liczba pacjentów się nie zmniejsza. Wyciągnijmy do nich pomocną dłoń! – Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Podczas ubiegłorocznej kampanii „Kolej na Ciebie – uratuj życie” zarejestrowało się ponad 300 osób, natomiast w ramach dwóch poprzednich edycji akcji oddano łącznie 161 lirów krwi.

Chętnych krwiodawców zachęcamy do zapoznania się z szczegółami akcji.