Infrastruktura Prawo i przetargi Wiadomości

PKP PLK unieważniły przetarg, w którym ZUE złożyło najkorzystniejszą ofertę

PKP PLK unieważniły przetarg, w którym ZUE złożyło najkorzystniejszą ofertę Fot. UM w Skarżysku -Kamiennej

PKP Polskie Linie Kolejowe unieważniły postępowanie przetargowe na zadanie pn. Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. “Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z tunelem pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko Kamienna”, w którym ZUE złożyło najkorzystniejszą ofertę- czytamy w komunikacie.

W uzasadnieniu zamawiający wskazuje, iż unieważnił postępowanie zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy o prawie zamówień publicznych, ponieważ złożone oferty przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia- podało ZUE.

Pod koniec października 2018 r. ZUE poinformowało, że złożyło najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym PKP PLK na zadanie inwestycyjne pn. Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. “Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z tunelem pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko Kamienna”. Wartość brutto oferty złożonej przez spółkę wynosiła 85 mln zł- czytamy.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2017 r. miała 465 mln zł skonsolidowanych przychodów.

pc/ISBnews