Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

PKP PLK S.A. zmodernizują przejazdy kolejowo-drogowe w woj. mazowieckim

PKP PLK S.A. zmodernizują przejazdy kolejowo-drogowe w woj. mazowieckim Fot. PKP PLK

W ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego PLK zmodernizuje przejazdy kolejowo-drogowe w woj. mazowieckim. Będzie to 21 obiektów, w tym 3 w samej Warszawie.

W latach 2013 – 2017 wyremontowanych zostało ponad 1900 przejazdów, między innymi na liniach z Warszawy do Czachówka i z Warszawy do Białegostoku. Projekt modernizacyjny przejazdów w całej Polsce jest warty 400 mln zł. Teraz przygotowywane są prace dot. remontu trzech przejazdów w Warszawie.  Za 3 mln zł przebudowany zostanie przejazd w miejscowości Michałów Reginów oraz dwa obiekty na Włochach: na ul. Poronińskiej i Królowej Bony.

 Przejazdy zostaną wyposażone w kamery do nadzorowania zachowań kierowców, nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej i nowe oświetlenie.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Krajowego Programu Kolejowego realizują projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”. 21 przejazdów na Mazowszu to część ze 182 przejazdów kolejowo-drogowych w całej Polsce, które objęte są progamem. Przejazdy będą wymieniane w tym etapie prac do 2019 roku. Później PLK podejmie się budowy nowych skrzyżowań bezkolizyjnych. Projekt jest współfinansowany z POIiŚ. Całość prowadzonych przez zarządce infrastruktury prac ma podnieść bezpieczeństwo na kolei. Pomaga w tym szereg działań modernizacyjnych oraz akcji promujących bezpieczeństwo na drogach, torach i przejazdach kolejowo-drogowych. Więcej na ten temat na stronie PKP PLK S.A.