Infrastruktura Przewozy pasażerskie Wiadomości

PKP PLK: Po wietrznym poniedziałku linie kolejowe przejezdne

PKP PLK: Po wietrznym poniedziałku linie kolejowe przejezdne Fot. PKP PLK

Po wietrznym poniedziałku linie kolejowe przejezdne. Prace jeszcze na kilkunastu km Międzylesie – Domaszków; Wisła Gębce – Wisła Uzdrowisko-podały na Twitterze PKP PLK.

Przewoźnik zaznaczył, że rozpoczął się czas przeglądu sieci trakcyjnej.

Teraz czas bieżącego przeglądu sieci trakcyjnej, porządkowania terenów obok linii kolejowych. Nadal śledzenie komunikatów meteo- czytamy na Twitterze.

Wczoraj spółka informowała o postępach prac na torach.

Współpraca z przewoźnikami i akcje na torach, by jak najszybciej przywrócić ruch pociągów na wszystkich trasach województwa śląskiego. Po usunięciu drzew, naprawa sieci trakcyjnej i dokładne sprawdzenie, by pociągi jechały bezpiecznie- można było przeczytać na Twitterze.

Od północy na sieci kol. w akcji 15 poc. sieciowych, 29 pojazdów,9 lokomotyw,akcje pilarzy i monterów. Przed pierwszymi pociągami usunięto kilkanaście drzew. Przywracana przejezdność linii dolnośląskie, śląskie. Współpraca PLK i przewoźników. Informacja dla podróżnych na stacjach i przystankach- podkreślał przewoźnik.

Silne wichury, które przeszły nad Polską doprowadziły do wielu utrudnień na kolei, co skutkowało wielogodzinnymi opóźnieniami pociągów. Odczuli to m.in. pasażerowie, którzy podróżowali na trasie Warszawa-Gdańsk.

Warszawa-Gdańsk po godz. 4.00 przywrócono “elektryczną” jazdę dwoma torami. Silne wiatry na południu Polski! Są powalone drzewa na tory i zamknięte trasy w woj. śląskie oraz dolnośląskie. Prosimy o zwracanie uwagi na informacje i uwzględnianie zmian w kursowaniu pociągów- informowały w poniedziałek rano na Twitterze PKP PLK.