Infrastruktura Wiadomości

Dramatyczne skutki wichur. Opóźnienia na trasie z Gdańska do Warszawy przekraczały kilka godzin

Dramatyczne skutki wichur. Opóźnienia na trasie z Gdańska do Warszawy przekraczały kilka godzin Fot. PKP S.A.

 Opóźnienia na trasie z Gdańska do stolicy przekraczały nawet 8 godzin! Duże utrudnienia spotkały także podróżujących z Warszawy do Olsztyna. Sytuacja poprawiła się dopiero nad ranem- pisze portal eska.info.

Powodem gigantycznych utrudnień była awaria trakcji. Sytuacja wróciła do normy dopiero o godzinie 4 nad ranem.

Na początku silny wiatr zerwał trakcję na trasie Warszawa Choszczówka – Legionowo. Wichury doprowadziły także do zerwania trakcji na linii Świercze – Nasielsk. Najpierw zostały uszkodzone pantografy w składzie Pendolino relacji Rzeszów – Gdynia i ruch odbywał się po jednym torze, a potem ucierpiał jadący po drugim torze skład Pednolino z Krakowa do Gdyni- czytamy.

Ruch początkowo został całkowicie wstrzymany, później pociągi poruszały się po jednym torze. Nad ranem pojawił się komunikat, który PKP PLK zamieśiły na Twitterze:

Warszawa-Gdańsk po godz. 4.00 przywrócono “elektryczną” jazdę dwoma torami. Silne wiatry na południu Polski! Są powalone drzewa na tory i zamknięte trasy w woj. śląskim oraz dolnośląskim. Prosimy o zwracanie uwagi na informacje i uwzględnianie zmian w kursowaniu pociągów- poinformował przewoźnik.

pc/eska.info