Infrastruktura Wiadomości

PKP PLK kończą remont tunelu pod Małym Wołowcem

PKP PLK kończą remont tunelu pod Małym Wołowcem Fot. Linia kolejowa nr 286/Facebook

Od kilku miesięcy pasażerowie podróżowali autobusami komunikacji zastępczej z Wałbrzycha Głównego do Jedliny Górnej i dalej pociągiem. Cytowany przez Radio Wrocław  Dariusz Kolubka z Polskich Linii Kolejowych zapowiada, że w najbliższy weekend to się zmieni.

Portal przypomina, że w tunelu pod Małym Wołowcem wewnętrzna, kamienno-ceglana obudowa na długości kilkunastu metrów, w miejscach uszkodzeń, została usunięta. Wykonywana została nowa żelbetowa obudowa.
Prace przy obudowie i wcześniejsze prace torowe pozwolą na bezpieczne przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych w tym ponad stuletnim obiekcie – który zaliczany jest do najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce. Polskim Liniom Kolejowym zależy na utrzymaniu dobrych podróży na trasie Wałbrzych – Kłodzko. Przeznaczono ponad 13 mln zł na prace przy kolejnych obiektach. Prace zakończa się w 2019 r. Roboty nie ograniczą kursowania pociągów- zapewnia kolej.
Radio Wrocław informuje ponadto, że w Świerkach odnawiane są metalowe konstrukcje mostu, wymienianie będą mostownice, przeprowadzona zostanie naprawa pomostów inspekcyjnych.
Remont obiektu w Jedlinie Zdrój obejmie m.in. czyszczenie i uzupełnienie ubytków kamiennej konstrukcji, naprawę koryta potoku pod obiektem, przeprowadzenie prac odwodnienia, naprawę jezdni oraz chodnika-czytamy.

pc/radiowroclaw.pl