NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie PKP Intercity zakłada, że w tym roku podpisze umowę na dostawę automatów do wagonów i ED74

PKP Intercity zakłada, że w tym roku podpisze umowę na dostawę automatów do wagonów i ED74

Adrian Izydorek
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity prowadzi badanie rynku na dostawę automatów z przekąskami w wagonach COMBO i EZT-ach ED74. Przewoźnik liczy, że w tym roku uda się podpisać umowę.

Jak informowaliśmy na łamach 'NaKolei.pl’, obecnie PKP Intercity prowadzi postępowanie w formie zapytania, w ramach którego liczy na uzyskanie informacji zwrotnej od wykonawców montażu i serwisu maszyn vendingowych, które byłyby zamontowane w wagonach COMBO oraz elektrycznych zespołach trakcyjnych ED74.

W obu typach pojazdów znajduje się miejsce do montażu automatów z przekąskami, jednak od 2021 roku trwają próby na wyłonienie dostawcy takich maszyn. Za pierwszym razem PKP Intercity chciało wydzierżawić automaty – takim przetargiem nikt się nie zainteresował. Za drugim razem zmieniono strategię i PKP Intercity zdecydowało się na zakup maszyn – tutaj przetarg zakończył się fiaskiem, bo złożona oferta była drastycznie za droga.

Więcej informacji o poprzednich przetargach: Maszyny vendingowe w wagonach i EZT-ach. PKP Intercity nie daje za wygraną – ponownie bada rynek

Po drugiej nieudanej próbie zdecydowano się przeprowadzić badanie rynku. PKP Intercity w tym tygodniu planuje zakończyć postępowanie w formie zapytania, a następnie ogłosić przetarg na zakup maszyn. Tym razem przewoźnik liczy na to, że wykonawcy zaproponują ceny, które będzie można zaakceptować i tym samym jeszcze w tym roku uda się podpisać umowę.

Ponownie będziemy przeprowadzać przetarg i liczymy na to, że zgłoszą się oferenci, będzie konkurencja pomiędzy nimi i zaoferują maszyny vendingowe w odpowiedniej cenie, cenie która jest dla nas do przyjęcia. Liczę na to, że postępowanie rozstrzygnie się w tym roku, podpiszemy umowę w tym roku – powiedział dla PAP Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Wyjaśnił, że wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ zgłosiła się jedna firma z ofertą zdecydowanie przekraczającą wartość kosztorysową, która posłużyła do przygotowania postępowania, dlatego spółka nie mogła tej oferty przyjąć.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności