Kadry i ludzie Przewozy pasażerskie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

PKP Intercity kupuje nowe tablety w związku z wzrostem zatrudnienia w drużynach trakcyjnych

PKP Intercity kupuje nowe tablety w związku z wzrostem zatrudnienia w drużynach trakcyjnych Fot. PKP Intercity

PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup nowych 221 szt. tabletów. Jak dowiedział się portal NaKolei.pl, rozpisanie konkursu jest związane z zwiększeniem się liczby pracowników drużyn trakcyjnych.

W dniu dzisiejszym (17.11.2020 r.) PKP Intercity ogłosiło przetarg na zakup 221 sztuk tabletów. Pierwsza myśl jaka może przyjść, to wymiana obecnie działającego sprzętu, lecz powód jest inny. Jak dowiedział się portal NaKolei.pl, podłożem rozpisania przetargu jest wzrost liczby zatrudnionych maszynistów oraz pomocników maszynisty.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 221 fabrycznie nowych tabletów, 221 sztuk etui oraz 221 szt. ładowarek na napięcie 110V prądu stałego. Składający ofertę będzie zobowiązany do wykonania montażu dodatkowych akcesoriów (kart SIM, dostarczonych przez PKP Intercity oraz etui i kart microSD, które również zostały rozpisane w konkursie.

Z ważniejszych wymagań nowych urządzeń, to m.in. czterordzeniowy procesor 1,6 GHz, co najmniej 2GB RAM, wbudowana pamięć urządzenia co najmniej 16 GB, natomiast zamawiający nakreślił, że urządzenia mają zostać wyposażone w karty microSD o pojemności 32 GB. Ponadto system operacyjny Android, ma umożliwić zainstalowanie i poprawne działanie takiego oprogramowania jak EMM, Teczka Maszynisty. Tablet wraz z obudową musi być dopasowany do stacji dokującej w sposób stabilny, zapewniający komfort pracy maszynisty.

Oferent również będzie miał udzielić PKP Intercity 371 szt. bezterminowych licencji do zarządzania urządzeniami mobilnymi – tu chodzi o system EMM Famoc. Licencje mają mieć możliwość przenoszenia z urządzenia na urządzenie, w przypadku, gdyby np. tablet uległ zniszczeniu, bądź zostałby skradziony.

Nowe urządzenia będą objęte 24-miesięczną gwarancją.