Przewozy towarowe
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

PKP CARGO w kwietniu zwiększyło przewozy m.in. drewna, ropy i metali

PKP CARGO w kwietniu zwiększyło przewozy m.in. drewna, ropy i metali fot. PKP CARGO

PKP CARGO opublikowało wyniki przewozowe za kwiecień 2018 r. W porównaniu do marca, zwiększyły się przewozy m.in. drewna i ropy.

Jak informuje PKP CARGO kwiecień okazał się kolejnym dobrym miesiącem w przewozach. Poniżej kilka danych za kwiecień br.:

  • Zwiekszenie przewozu m.in. kamienia, węgla kamiennego, metali. Wzrosły też wyniki przewozów intermodalnych. Pisaliśmy o tym kilka dni temu. Sa to wyniki porównawcze dla kwietnia 2018 r. i kwietnia 2017 r. Urząd Transportu Kolejowego informuje, że na plusie – w porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku – są wszystkie parametry dla transportu intermodalnego.;
  • Wzrost przewozu m.in. cementu, metali, drewna, ropy, przetworów w porównaniu do marca br.;
  • Większe przewozy kamienia poprzez m.in. duże zapotrzebowanie dla budowy kilku obwodnic i dróg ekspresowych w kraju;
  • Intermodal wzrósł m.in. przez zwiększone przewozy z/do portów morskich oraz z/do Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. To także efekt intensywnych przewozów samochodów od kilku producentów zza południowej granicy, a także transport zrębki drzewnej w kontenerach zza wschodniej granicy do jednej z elektrowni w Polsce;
  • Lepszy wynik osiągnął również transport węgla kamiennego m.in. dla sektora energetycznego;
  • Przewóz metali został zwiększony na potrzeby, jak informuje PKP CARGO, dużego klienta do hut na południu kraju.