Strona główna » Wiadomości » Przewozy towarowe » PKP CARGO akceptuje ofertę na dostawę energii trakcyjnej na lata 2023-2024

PKP CARGO akceptuje ofertę na dostawę energii trakcyjnej na lata 2023-2024

Redakcja
Fot. PKP CARGO

PKP CARGO przyjęło ofertę, a co za tym idzie może zawrzeć umowę na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji z PKP Energetyka S.A.

Jej przedmiotem jest sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną. Zgodnie z zapisami umownymi zakup energii trakcyjnej i usług dystrybucyjnych zostanie rozliczony w odniesieniu do rzeczywistego zużycia wynikającego z wykonanej pracy przewozowej.

Umowa została zawarta na okres od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2024 r. Przewidywana wartość umowy w okresie jej obowiązywania, nie przekroczy kwoty 1.874.595.991,65 zł netto (2.305.753.069,72 zł brutto). Jak podało PKP CARGO wartość umowy oraz zmiany kosztów energii będą uzależnione od cen kontraktów notowanych na Towarowej Giełdzie Energii.

Cena sprzedaży energii elektrycznej dla przewoźnika wyznaczana będzie zgodnie z modelem ustalonym dla lat 2023-2024. Model wyznaczania ceny energii obowiązującej w poszczególnych latach określa oferta sprzedaży energii elektrycznej, która stanowi integralną część umowy.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności