NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Pierwszy Moderus Gamma 2 już na torach Wrocławia

Pierwszy Moderus Gamma 2 już na torach Wrocławia

MM
fot. MPK Wrocław

Do końca 2021 roku park taborowy MPK we Wrocławiu zostanie zasilony o sześć nowych tramwajów Moderus Gamma 2, pierwszy z nich wczoraj (6.12) wyjechał na wrocławskie torowiska.

We wrześniu ubiegłego roku MPK Wrocław podpisał umowę z Modertransem na dostarczenie 25 tramwajów. Wrocław skorzystał również z prawa opcji dokupienia dodatkowych 21 składów. Łączny koszt zamówienia na 46 pojazdów wyniósł 372 mln zł.

Tramwaj, który został „uszyty na miarę” dla MPK Wrocław ma 32 m długości i zabierze na swój pokład 230 pasażerów. Wyposażony jest w cztery skrętne wózki, co ma mieć wpływ na mniejsze zużycie torowiska. Jak zapewnia przewoźnik nowe, niskopodłogowe tramwaje są ekologiczne i naszpikowane technologią, która ma zwiększyć komfort podróży.

Tramwaj Moderus Gamma 2 ma bardzo nowoczesny układ napędowy, oparty na technologii węglika krzemu Si, mało energochłonny. Mamy możliwość odzyskania energii – mówi Jarosław Bakinowski, prezes zarządu Modertrans Poznań.

Przypomnijmy, że aktualnie trwa postępowanie przetargowe dot. zakupu kolejnych 24 tramwajów z opcją domówienia kolejnych 16 w ramach prawa opcji. Wrocławski przewoźnik za 24 pojazdy chce przeznaczyć  201,7 mln zł, a najbliżej tej kwoty jest bydgoska PESA. Więcej o tym pisaliśmy tu.

fot. MPK Wrocław

fot. MPK Wrocław

fot. MPK Wrocław

fot. MPK Wrocław/Tomasz Hołod

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności