Tabor
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Pierwszy Dragon 2 dla RCP już gotowy. Rozpoczęto jazdy testowe

Pierwszy Dragon 2 dla RCP już gotowy. Rozpoczęto jazdy testowe Fot. Newag

Jak poinformował Newag, Dragon 2 dla Rail Capital Partners jest już gotowy. Pierwsza z pięciu zamówionych lokomotyw rozpoczęła jazdy próbne.

Newag realizuje umowę na dostawę pięciu lokomotyw Dragon 2 dla Rail Capital Partners. Przypomnijmy, że umowa została zawarta 25 września 2019 roku i dotyczyła zakupu pięciu elektrycznych lokomotyw Dragon 2.

Cieszymy się z zawartych umów na dostawy lokomotyw Dragon 2 z Rail Capital Partners. Wierzymy, że dzięki bardzo wysokiej niezawodności i dostępności pojazdów dostawa lokomotyw w 2020 roku będzie silnym impulsem w dalszym rozwoju działalności naszego klienta (RCP) – powiedział podczas podpisania umowy  Józef Michalik, Wiceprezes Zarządu Newag S.A.

Dragon 2 jest w trakcie przechodzenia testów próbnych. Obecnie testowano ją przy obciążeniu 700 ton, warto przypomnieć, że siła pociągowa pojazdu wynosi nawet 4000 ton. Pierwsza lokomotywa ma trafić do RCP już w październiku tego roku.

Z pewnością warta uwagi będzie charakterystyczna malatura nowych pojazdów, jak podaje producent – będzie to nie lada gratka dla wszystkich fanów kolei wykonujących zdjęcia.