NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie PESA zwiększa swój udział we włoskim taborze. Trenitalia zamawia kolejnych 14 pojazdów

PESA zwiększa swój udział we włoskim taborze. Trenitalia zamawia kolejnych 14 pojazdów

Redakcja

PESA Bydgoszcz dostarczy Spółce Trenitalia kolejne ATRy. Włoski przewoźnik korzystając z prawa opcji zamówienia dodatkowego uzupełni swój tabor o 14 kolejnych spalinowych zespołów trakcyjnych.

Jak zapowiada PESA Bydgoszcz po włoskich torach jeździ już 85 naszych spalinowych ATR220 i ATR220Tr. Trenitalia zamówiła kolejne pojazdy od bydgoskiego producenta. Będzie to 14 spalinowych zespołów trakcyjnych AT220. Pociągi PESY kursują już m.in. w Piza, Treviso, Bari, Bologna i Mediolanie.

Zamówienie obejmuje czternaście 3-członowych spalinowych zestawów trakcyjnych (szt) ATR220 wartych ponad 200 mln zł.

PESA dostarczy pierwsze pojazdy z zamówienia we wrześniu 2019 roku. Jak wspomina Rzeczpospolita, zamówienie to część kontraktu z 2013 roku. Trenitalia zamawiając 40 sztuk ATR220 mogła skorzystać z opcji zamówienia dodatkowego.

Pojazdy dla Włoch posiadają homologację. Tak jak niedawno pisaliśmy, pojazdy Linki dla Deutsche Bahn również otrzymały homologację na kursowanie na terenie Niemiec.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności