Działania Infrastruktura Przewozy towarowe

PEKAES ogłasza: Otworzono nowy terminal dystrybucyjny klasy A w Zielonej Górze

PEKAES ogłasza: Otworzono nowy terminal dystrybucyjny klasy A w Zielonej Górze fot. PEKAES Sp. z o.o.

PEKAES uruchomił terminal dystrybucyjny klasy A na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni Park Zielona Góra w Nowym Kisielinie.

Klienci korzystający z dodatkowej powierzchni magazynowej w Passie oddanej niedawno do użytku przez PEKAES mają od dziś do dyspozycji nowy terminal drobnicowy. Jest on zlokalizowany na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni Park Zielona Góra w Nowym Kisielinie. To terminal dystrybucyjny klasy A przeznaczony do obsługi większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.

Terminal posiada bezsłupową konstrukcję, która pozwala m.in na lepsze wykorzystanie powierzchni. Nowoczesne urządzenia techniczne zamontowane w terminalu zapewniają usprawnienie procesu sortowniczego. Lokalizacja terminalu pozwala na konkurencyjność regionu lubuskiego na rynku krajowym i zagranicznym oraz na rozwój sieci dystrybucji firmy (nowy terminal znajduje się w pobliżu głównych tras na Poznań i Wrocław).

PEKAES Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy PEKAES – czołowej grupy logisycznej. Jest jest jedną z największych spółek sektora TSL. Firma jako lider wśród operatorów logistycznych zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową.

Więcej informacji na stronie operatora.