NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Paraliż w ruchu pociągów w Białymstoku. Skład towarowy uszkodził rozjazd

Paraliż w ruchu pociągów w Białymstoku. Skład towarowy uszkodził rozjazd

Redakcja
Fot. Podlaskie24

Duże utrudnienia w Białymstoku. W nocy skład towarowy uszkodził rozjazd na stacji Białystok. Za większość pociągów kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Dzisiaj w nocy na stacji Białystok został uszkodzony rozjazd odpowiadający za prowadzenie ruchu pociągów w kierunkach: Białystok – Warszawa; Białystok – Ełk; Białystok – Bielsk – Podlaski. Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową.

Pasażerowie są informowani o zmianach w kurowaniu pociągów. Stopniowe przywracanie ruchu przewidywane jest w godzinach popołudniowych wraz z postępem prac. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami w celu zapewnienia podróży przez stację Białystok.

Uszkodzenie rozjazdu – elementu linii kolejowej, który pozwala pociągom przejeżdżać z toru na tor,  nastąpiło podczas przejazdu pociągu towarowego prowadzonego dwoma lokomotywami spalinowymi. W nocy ściągnięto już wagony. Zabrana została jedna z lokomotyw. Do zabrania z miejsca zdarzenia przygotowywana jest druga lokomotywa. Następnie wykonane będą prace przy uszkodzonym rozjeździe. Pracuje maksymalna liczba osób, wyposażona w specjalistyczny sprzęt potrzebny do podnoszenia i przesuwania taboru oraz do prac torowych. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności