NaKolei.pl Wiadomości Ostatni miesiąc na składanie wniosków w konkursie CEF Transport Blending Facility

Ostatni miesiąc na składanie wniosków w konkursie CEF Transport Blending Facility

Redakcja
Fot. PKP PLK S.A.

Do 13 listopada można składać wnioski w konkursie CEF Transport Blending Facility. Na wsparcie mogą liczyć projekty dotyczące rozwoju paliw alternatywnych oraz rozwoju Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS).

Najbliższy termin złożenia wniosku o dofinansowanie projektu do Komisji Europejskiej (KE) mija 13 listopada 2020 r. Wszyscy zainteresowani uzyskaniem wsparcia powinni, jak najszybciej zgłosić się do wybranej instytucji finansowej. Rekomendowany termin przedstawienia propozycji projektu do Banku Gospodarstwa Krajowego to 20 października 2020 r.

Zanim wniosek o dofinansowanie trafi do KE, musi zostać zaakceptowany przez Państwo Członkowskie, w przypadku Polski – przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Dokumentacja aplikacyjna do MFiPR powinna zostać złożona do 28 października 2020 r. Pozytywna weryfikacja kończy się wydaniem poświadczenia Państwa Członkowskiego.

Instrument CEF Transport Blending Facility umożliwia finansowanie projektów z dwóch źródeł. Pierwsze to dotacja bezzwrotna z CEF. Drugie to środki zwrotne, pochodzące z akredytowanych przez Komisję Europejską instytucji finansowych (PDF). W Polsce status akredytowanej instytucji finansowej posiada Bank Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu o konkursie oraz na stronie konkursu.W razie zainteresowania konkursem CEF Transport Blending Facility zachęcamy do kontaktu z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pod adresem: cef@mfipr.gov.pl

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności