Działania Infrastruktura Kolej na świecie

Optyczna sieć transportowa Huawei. Rozwiązanie trafiło do ÖBB

Optyczna sieć transportowa Huawei. Rozwiązanie trafiło do ÖBB fot. Huawei

HUAWEI zbudował i wdrożył optyczną sieć transportową (OTN) dla Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB). Sieć wykorzystuje technologię DWDM zapewniającą przepustowość 100 Gb/s.

Technologia DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) zapewnia możliwość efektywnej rozbudowy systemów sieci szerokopasmowych oraz przepustowość 100 Gb/s. Jest częścią OTN-optycznej sieci transportowej, którą Huawei wdrożył dla Austriackich Kolei Federalnych. Produkty Huawei są dostosowane do potrzeb ÖBB, są obecnie wdrażane w wielu miejscach w Austrii i Niemczech. Huawei i NIC Solutions wspólnie wdrożyły nową OTN w 52 lokalizacjach w Austrii i Niemczech, w tym system zarządzania oparty na sieci Ethernet.

ÖBB miało problem z rosnącym przesyłaniem danych w sieciach szkieletowych, z których korzystało przedsiębiorstwo w celu wysyłki i sprzedaży biletów. Spółka rozpoczęła więc budowę większej liczby stacji kolejowych i zwiększenia dostępnej przepustowości w sieciach lokalnych i szkieletowych. W efekcie sieć kolejowa będzie miała obsługiwać 90 proc. powierzchni kraju. Nowa sieć wykorzystuje funkcję wielousługowej OTN (MS-OTN) do obsługi połączeń OTN, wirtualnych obwodów (VC) i połączeń pakietowych, umożliwiając w ten sposób kompleksowe zarządzanie wszystkimi typami usług i tworząc inteligentną sieć, która sprosta przyszłym wyzwaniom. W nowym spójnym systemie przepustowość została zwiększona do 100 Gb/s dla transmisji radiowej lub do 8 Tb/s na każdą parę światłowodów.