Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

Od warunków pracy maszynisty zależy bezpieczeństwo ruchu kolejowego

Od warunków pracy maszynisty zależy bezpieczeństwo ruchu kolejowego

Komfort pracy maszynisty jest jednym z czynników, od którego zależy sprawność działania kolei – wiedzą o tym pracownicy firmy Midura Group, produkującej specjalistyczne fotele pneumatyczne, m. in. dla maszynistów. Podczas targów Trako, wystawiła swoje stoisko, a także dołączyła do Klastra Luxtorpeda 2.0.

Maszynista, kierowca autobusu czy motorniczy spędza w fotelu nawet kilkanaście godzin dziennie. Nie pozostaje jednak w całkowitym bezruchu – bardzo często trzeba odwrócić głowę, wychylić się czy obrócić. Na wyboistej drodze, ciało kierującego również ulega wstrząsom, tak jak cały pojazd. A przecież od warunków jego pracy zależy bezpieczeństwo przejazdu, a więc i pasażerów znajdujących się w pojeździe, a w pewnym sensie nawet wszystkich użytkowników ruchu w okolicy.

Firma Midura Group postanowiła zaradzić problemom maszynistów związanym z niewygodnymi fotelami. Opracowano fotele, w których można wyregulować każdy jego element, od wysokości, poprzez kąt nachylenia oparcia i całego siedziska, jego długość, aż do regulacji podtrzymywania części lędźwiowej.

Są jednak maszyniści, którzy narzekają, że takie ustawianie fotela za każdym razem po przejęciu pojazdu od kolegi zajmuje za dużo czasu. Na to też jest rozwiązanie! Firma oferuje fotele z funkcją pamięci ustawień – wystarczy przyłożyć kartę zbliżeniową, aby wszystkie regulacje ustawiły się tak, jak ostatnio, kiedy dana osoba prowadziła pojazd.

Warto wspomnieć, że Midura Group daje możliwość przetestowania swoich foteli przez przewoźników. Co więcej – testy odbywają się na jej koszt, tak więc przed podjęciem decyzji o zakupie nowych foteli dla większej liczby pojazdów jest szansa na zebranie opinii od tych, którzy będą najczęściej na nich siedzieć.

Firma Midura Group udowadnia, że przy produkcji pojazdów, należy zadbać o każdy szczegół, zwłaszcza, jeżeli chodzi o warunki pracy osoby  kierującej. Od tego może zależeć bezpieczeństwo wielu osób.