NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Od 1 października wspólny bilet na pociągi POLREGIO i autobusy w Rzeszowie. Wraca Bilet Zintegrowany

Od 1 października wspólny bilet na pociągi POLREGIO i autobusy w Rzeszowie. Wraca Bilet Zintegrowany

MM
Fot. POLREGIO

Po 5-miesięcznej przerwie wraca oferta Biletu Zintegrowanego w Rzeszowie. Od 1 października bilety komunikacji miejskiej w Rzeszowie będą honorowane podczas podróży pociągami Regio i autobusami MPK. W ofercie przygotowano więcej stref i nowe ceny.

31 marca br. ZTM w Rzeszowie informował o zakończeniu współpracy z POLREGIO. I tak od 1 kwietnia br. pasażerowie nie mogli skorzystać z oferty Biletu Zintegrowanego. Tym razem nowa oferta została przygotowana w porozumieniu z urzędem marszałkowskim województwa podkarpackiego, na którego zlecenie organizowane są przejazdy kolejowe w regionie.

Wcześniej sprzedażą wspólnego biletu zajmował się Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Teraz należy to do obowiązków Polregio, ale spółka, oprócz ulg ustawowych czy samorządowych, stosuje też ceny z podziałem na strefy.

Jak poinformował Jan Andrzej Prawelski z podkarpackiego zakładu Polregio w Rzeszowie, miesięczny bilet strefowy będzie umożliwiał przejazd pociągami REGIO na obszarze ograniczonym stacjami Dębica, Przeworsk, Kolbuszowa, Strzyżów. Dodał, że obszar ten został podzielony na cztery strefy kolejowe:

  1. Rzeszów Główny, Rzeszów Zachodni, Rudna Wielka, Świlcza, Rzeszów Załęże, Strażów, Rzeszów Staroniwa, Rzeszów Osiedle, Rzeszów Zwięczyca, Boguchwała, Miłocin, Zaczernie, Rogoźnica koło Rzeszowa
  2. Trzciana, Będziemyśl , Krzemienica, Łańcut, Wisłoczanka, Babica , Babica Kolonia, Czudec, Głogów Małopolski, Budy Głogowskie
  3. Sędziszów Małopolski, Ropczyce Witkowice, Ropczyce , Głuchów, Kosina, Rogóżno koło Łańcuta, Grzęska, Zaborów Błonia, Zaborów, Strzyżów nad Wisłokiem, Widełka, Kolbuszowa
  4. Lubzina, Dębica Wschodnia, Dębica, Przeworsk.

Bilet umożliwia realizowanie przejazdów Środkami komunikacji miejskiej na całej sieci obsługiwanej przez ZTM w Rzeszowie.

Ze wspólnej oferty „Zintegrowanego Biletu Pociąg + Autobus” będzie można skorzystać na podstawie biletu normalnego oraz ulgowego. Ulgi ustawowo przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się oraz studentom.

Bilet strefowy będzie można kupić m.in. w kasie biletowej, u obsługi pociągu lub za pośrednictwem elektronicznych kanałów sprzedaży, w tym np. mPOLREGIO.

Ceny biletów będą zróżnicowane ze względu na cztery strefy, wewnątrz których znajdują się stacje i przystanki obsługiwane przez Polregio.

Najtańszy będzie bilet w strefie I, która obejmuje Rzeszów i stacje kolejowe najbliżej stolicy Podkarpacia, w tym m.in. Boguchwałę, Strażów czy Rudną Wielką. Cena biletu normalnego wynosi 172 zł, a ulgowego – ponad 80 zł. Najdroższe bilet będzie obejmował strefę IV, która obejmuje: Lubzinę, Dębicę i Przeworsk. W tym przypadku bilet normalny będzie kosztować 336 zł, a ulgowy – ponad 160 zł.

Poniżej przedstawiamy tabelę z cenami biletów:

Strefa kolejowa Rodzaj biletu Komunikacja Cena biletu brutto
(zawiera 8% VAT)
miejska

obszar

I normalny cała sieć ZTM Rzeszów 172,00
z ulgą 49% 87,72
z ulgą 51% 84,28
II normalny 227,00
z ulgą 49% 115,77
z ulgą 51% 111,23
III normalny 295,00
z ulgą 49% 150,45
z ulgą 51% 144,55
IV normalny 336,00
z ulgą 49% 171,36
z ulgą 51% 164,64

 

 

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności