NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie ÖBB uruchomi nocne połączenie ze Słowacji do Chorwacji! Ruszyła sprzedaż biletów

ÖBB uruchomi nocne połączenie ze Słowacji do Chorwacji! Ruszyła sprzedaż biletów

Adrian Izydorek
Fot. NightJet

Koleje Austriackie zapowiedziały, że uruchomią w tym roku nowe, nocne połączenie z Bratysławy przez Wiedeń i Graz do Splitu. Sprzedaż biletów rozpoczęła się wczoraj po południu.

Jak poinformowały Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) nowe połączenie ma zostać uruchomione 18 czerwca i ma kursować do 11 września. Mimo niepewnej sytuacji pandemicznej w Europie, przewoźnik odważnie deklaruje, że połączenie zostanie uruchomione, a sprzedaż biletów rozpoczęła się już wczoraj, tj. 17 marca 2021 roku.

Na łamach portalu NaKolei.pl, informowaliśmy o nowym połączeniu już w listopadzie 2020 roku:

Za pośrednictwem wyszukiwarki Kolei Austriackich (ÖBB), możemy znaleźć nowinkę, która miałaby pojawić się w 2021 roku. Chodzi o wakacyjne połączenie relacji Split (Chorwacja) – Maribor (Słowenia) – Wiedeń (Austria) – Bratysława (Słowacja). Połączenie byłoby realizowany przy współpracy ÖBB z Kolejami Słowackimi (ZSSK) w kategorii pociągów EuroNight – pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Wtedy informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez ÖBB, a sytuacja pandemiczna w ostatnim czasie sugerowała, że przewoźnik ostatecznie nie zdecyduje się na uruchomienie sprzedaży biletów na połączenie. Tak jednak się nie stało i wczoraj Koleje Austriackie oficjalnie opublikowały komunikat.

ÖBB poszerza swoją ofertę i 18 czerwca 2021 r. uruchamia nowe sezonowe nocne połączenie kolejowe z Wiednia i Grazu do Splitu. W przyszłości pasażerowie będą mogli podróżować na chorwackie wybrzeże w przyjazny dla klimatu i wygodny sposób, a nawet przewieźć samochód lub motocykl. Nowy pociąg nocny ma kursować dwa razy w tygodniu na trasie Bratysława – Wiedeń – Graz – Split od połowy czerwca do połowy września. Prowadzony jest jako EuroNight 1253/1252 we współpracy ze Słowackimi Kolejami (ZSSK) – czytamy w komunikacie ÖBB.

Do składów NightJet zostaną podłączone autokuszetki, w których podróżni będą mogli przetransportować swój samochód. Ich załadunek i rozładunek będzie możliwy w Bratysławie, Wiedniu i Splicie.

Ceny za miejsce siedzące zaczynają się od 29,90 euro (ok.138 zł), natomiast za miejsce w wagonie sypialnym od 69,90 euro (ok. 322 zł).  Dla porównania, za bilet na pociąg RegioJet na podobnej trasie do Chorwacji (Praga – Brno – Bratysława – Budapeszt – Zagrzeb – Rijeka / Split) zaczyna się od 590 (około 100 zł) czeskich koron za miejsce siedzące oraz 790 (blisko 140 zł) za miejsce leżące.

Pociąg NightJet ma wyjeżdżać z Bratysławy dwa razy w tygodniu o 15:51, a ze Splitu o 9:50. W drogę powrotną wyruszy o 16:48 i dotrze do Bratysławy o 10:49.

Zobacz również: RegioJet rozpoczął sprzedaż biletów na pociągi do Chorwacji. Znamy szczegóły!

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności