Kadry i ludzie Tabor Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Nowy prezes Pesy. Krzysztof Sędzikowski za Roberta Świechowicza

Nowy prezes Pesy. Krzysztof Sędzikowski za Roberta Świechowicza Robert Świechowicz, dotychczasowy prezes zarządu PESA Bydgoszcz S.A./fot. NaKolei.pl

Oficjalna wiadomość od Pesy – nowym prezesem Spółki PESA Bydgoszcz S.A. został dziś Krzysztof Sędzikowski.

Krzysztof Sędzikowski w Pesie. W dniu 3 stycznia 2018 roku Rada Nadzorcza dokonała zmian w składzie Zarządu PESA Bydgoszcz SA.

Rada zdecydowała, że nowym prezesem bydgoskiej Pesy zostanie Krzysztof Sędzikowski. Wiceprezesem, Dyrektorem Finansowym Andrzej Juszczyński. W składzie zarządu Spółki pozostaną: Dyrektor Marketingu Sławomir Piątek, Dyrektor Produkcji Sebastian Kamecki oraz Dyrektor Badań i Rozwoju Arkadiusz Sobkowiak.

Kim jest Krzysztof Sędzikowski?

Krzysztof Sędzikowski zastąpi na stanowisku prezesa Roberta Świechowicza. Sędzikowski jest absolwentem Akademii Technicznej-Rolniczej w Bydgoszczy, Instytut Telekomunikacji i Elektrotechniki. Złożył egzamin z zarządzania finansowego, handlu i marketingu w Polsko-Niemieckiej Szkole Zarządzania Łódź/Mannheim i odbył praktykę w koncernie Siemens. Doświadczenie w zarządach: m.in. Prezes i Wiceprezes w  Zarządach KGHM Polska Miedź S.A., CREDITANSTALT SCG FUND MANAGEMENT S.A, MONDI Świecie S.A,  CTL Logistics S.A,  Boryszew S.A./Impexmetal S.A., Kampania Węglowa S.A.

Zmiany w zarządzie z udziałem doświadczonych menegerów mają wzmocnić sytuację Spółki w czasie trwania procesu restrukturyzacji Spółki i pozyskiwaniu inwestora.

Jak powiedział po objęciu stanowiska Sędzikowski: – Znam PESA od lat, w ostatnim czasie przygotowałem z zespołem program restrukturyzacji firmy. To przedsiębiorstwo z dużym potencjałem, doświadczeniem i kompetencjami w realizacji innowacyjnych projektów, które odniosło w ostatnich kilkunastu latach imponujące sukces.