NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Nowości od POLREGIO. Centrum Szkolenia Maszynistów w Szczecinie wraz z symulatorem Impulsa II

Nowości od POLREGIO. Centrum Szkolenia Maszynistów w Szczecinie wraz z symulatorem Impulsa II

Redakcja

Dziś, 29 czerwca POLREGIO otworzyło Centrum Szkolenia Maszynistów na terenie Lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie. Przyszli maszyniści będą mogli ćwiczyć na nowoczesnym symulatorze imitującym kabinę Impulsa II od Newagu.

Dziś odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z okazji otwarcia Centrum Szkolenia Maszynistów w Szczecinie. Obiekt znajduje się na terenie Lokomotywowni Wzgórze Hetmańskie. Posiada sale wykładowe i pomoce dydaktyczne. Kandydaci na maszynistów będą mogli szkolić praktyczne umiejętności na nowym symulatorze, który Spółka otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to symulator Impulsa II – najnowszego pojazdu wyprodukowanego przez Newag. W Centrum prowadzone będą szkolenia i egzaminy (kwalifikacyjne, weryfikacyjne, okresowe) na stanowiska bezpośrednio związane z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego: kierownika pociągu, rewidenta taboru, ustawiacza, manewrowego, a także na stanowisko konduktora oraz kasjera biletowego.

fot. POLREGIO

Z sukcesem kończymy proces restrukturyzacji i patrzymy w przyszłość. W tym miejscu chciałbym podziękować Panu Marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi za owocną i wręcz wzorową współpracę będącą przykładem na to, że wspólna praca samorządu, czyli organizatora transportu w regionie z przewoźnikiem pozwala podnosić jakość przewozów i poziom bezpieczeństwa dla pasażerów poprzez kształcenie nowych kadr i nowoczesny, komfortowy tabor. – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych.

Jak dodał Andrzej Chańko, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych w Szczecinie w styczniu 2019 roku wchodzi obowiązek odbycia przez maszynistów przynajmniej trzygodzinnego, obowiązkowego szkolenia w symulatorze rocznie. Szczecin to kolejna lokalizacja po Kruszewcu, gdzie maszyniści będą mogli przeszkolić się na nowoczesnym sprzęcie.

Kilka słów o symulatorze

fot. POLREGIO

Symulator pojazdu trakcyjnego typu 31WE/36WE Impuls II ma budowę modułową. Posiada kabinę symulatora, pulpit maszynisty, układ projekcji oraz system dźwiękowy. Zastosowane monitory o wysokiej rozdzielczości pozwalają na idealne zobrazowanie rzeczywistych warunków jazdy. System przestrzenny dźwięku symuluje m.in. hałas silnika podczas eksploatacji, odgłos toru (zwrotnic i szyn).

Szczegóły dzisiejszego wydarzenia oraz dodatkowe informacje o symulatorze znajdują się na stronie POLREGIO.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności