Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu

Nowość w wyszukiwarce połączeń PKP Intercity. “Dowolna stacja”

Nowość w wyszukiwarce połączeń PKP Intercity. “Dowolna stacja” Fot. PKP PLK S.A.

Pasażerowie podróżujący do lub z Łodzi i Warszawy już nie będą musieli wpisywać dokładnej stacji startowej/docelowej, jak to miało miejsce dotychczas. Teraz wystarczy wpisać miasto, aby pokazało wszystkie możliwe połączenia w relacji.

PKP Intercity wprowadziło pewne zmiany w wyszukiwarce swoich połączeń. Od teraz pasażerowie szukając na stronie Intercity.pl połączenia do lub z Warszawy mogą wybrać opcję “dowolna stacja”. Zmiana została wprowadzona z uwagi na realizowane prace na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Z uwagi na modernizację stacji Warszawa Zachodnia, część pociągów kursujących przez stolicę od 14 marca kursuje okrężnymi trasami. Niektóre połączenia kończą lub zaczynają bieg na stacji Warszawa Gdańska, a niektóre zatrzymują się wyłącznie na tejże stacji. Niektóre pociągi przez dwa tygodnie będą skierowane nawet na stację Warszawa Główna.

Wszystko to powodowało, że pasażer korzystający wyłącznie z platformy sprzedażowej Intercity (nie wiedząc o istnieniu innych platform pośrednich), mógłby w prosty sposób przegapić dogodne dla siebie połączenie, z uwagi na fakt, że wyszukiwałby pociągu z danej stacji, która akurat byłaby pomijana.

Aglo-rezerwacja Warszawa

PKP Intercity przygotowało nową ofertę specjalną Aglo-rezerwacja Warszawa, która ma ułatwić poruszanie się pociągami PKP Intercity po stolicy. Dzięki tej ofercie każdy podróżny posiadający bilet na przejazd pociągiem PKP Intercity od i do Warszawy lub przez nią, będzie mógł nabyć za 1 zł rezerwację na przejazd pomiędzy stacjami w Warszawie. Pozwoli ona dokończyć podróż lub dojechać do stacji wyjazdu pociągu.

Rezerwację można nabyć na jednorazowy przejazd bezpośrednim pociągiem TLK, IC, Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP) w klasie 1. lub 2., bez względu na klasę i kategorię pociągu posiadanego biletu na przejazd. Rezerwacje dostępną są w kasie biletowej, w serwisie e-IC (po ogłoszeniu na stronie internetowej) oraz u konduktora w pociągu, którym podróżny jedzie do Warszawy – bez opłaty pokładowej.

Wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Dodatkowo, w terminie 14 marca – 31 grudnia 2021 r. w pociągach PKP Intercity i pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej będzie obowiązuje wzajemne honorowanie biletów. Honorowanie będzie obowiązywało na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach) w: pociągach ŁKA Sprinter, w wagonach klasy 2. pociągów: TLK, IC, EIC oraz na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna (w obu kierunkach) w pociągach ŁKA Sprinter .

[AKTUALIZACJA 21.04.2021 r.]

PKP Intercity opcję “dowolnej stacji” wprowadziło dla czterech miejscowości: Warszawa, Łódź, Częstochowa i Kraków.Kongres590