NaKolei.pl WiadomościTabor Nowe pociągi Pesy dla Kolei Czeskich za miesiąc wyjadą na tory!

Nowe pociągi Pesy dla Kolei Czeskich za miesiąc wyjadą na tory!

Redakcja
Fot. Koleje Czeskie

Już 11 sierpnia na tory wyjadą pociągi z zupełnie nowej platformy PESY. RegioFox wkrótce rozpocznie eksploatację w Czechach.

Od 11 sierpnia rozpocznie się próbna eksploatacja sześciu pociągów serii 847, które przyjęły w Czechach nazwę RegioFox. Są to pojazdy wyprodukowane w bydgoskiej fabryce PESY, które są zupełnie nową platformą SZT-ów producenta. O terminie premiery pociągów poinformował środkowoczeski radny ds. transportu publicznego Petr Borecký oraz jak wskazuje Zdopravy.cz, informacja ta została potwierdzona przez wicedyrektora generalnego Kolei Czeskich Jiřego Ješeta.

Próbna eksploatacja serii 847 powinna być dozwolona przez Zarząd Kolei dla sześciu jednostek. Jedna jednostka będzie w barwach Kolei Czeskich, pięć w barwach Praskiego Transportu Zintegrowanego – powiedział Ješeta. Do homologacji trzeba przejechać co najmniej 50 000 kilometrów, pierwszy przejechał już podczas testów 20 000 kilometrów.

Koleje Czeskie do tej pory zamówiły 76 spalinowych zespołów trakcyjnych serii 847 za kwotę ponad 1 mld zł. Podpisana umowa ramowa upoważnia do zakupu łącznie do 160 pojazdów. Pierwsze jednostki zostaną skierowane do obsługi linii Rakovník – Beroun, Beroun – Rudná u Prahy – Praga i Beroun – Lochovice.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności