Działania Infrastruktura

Nowa podbijarka typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic nie tylko dla Dolkomu

Nowa podbijarka typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic nie tylko dla Dolkomu fot. PKP PLK

Spółka zależna PKP PLK S.A., firma Dolkom, zakupiła nowy sprzęt do prac infrastrukturalnych. To nowa podbijarka rozjazdów i torów typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic.

Nowy sprzęt, podbijarka typu UNIMAT 09-32/4S Dynamic produkcji Plasser & Theurer pozwoli na prace zwiększające bezpieczeństwo przewozów pasażerskich jak i usprawnienie przewozów towarowych. Wczoraj Spółki podpisały umowę na jej zakup. Jak zapowiada PKP PLK sprzęt ten zamierza nabyć również Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o.

– Nowoczesny sprzęt gwarantuje szybsze tempo prac podczas modernizacji czy rewitalizacji linii kolejowych. Doskonale sprawdza się również w trakcie prac utrzymaniowych. W efekcie otrzymujemy wysoką jakość infrastruktury i wyższy poziom bezpieczeństwa, co dla nas, jako zarządcy infrastruktury kolejowej, jest priorytetem – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 Nowoczesna podbijarka służy do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Wyposażona jest w zespoły stabilizujące, umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej.Proces podbicia polega na uniesieniu toru z jednoczesnym podsypaniem pod podkłady tłucznia. Dzięki temu, po opuszczeniu, tor znajduje się na odpowiedniej wysokości.