NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Niewielkie zmiany w zarządzie PKP PLK. Wciąż trwa rekrutacja na wiceprezesa

Niewielkie zmiany w zarządzie PKP PLK. Wciąż trwa rekrutacja na wiceprezesa

Adrian Izydorek

Pod koniec maja br. Rada Nadzorcza PKP PLK zdecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska w zarządzie Spółki. Ostatecznie do Zarządu dołączyła jedna nowa osoba, a także trwają dalsze poszukiwania wiceprezesa.

Rada Nadzorcza PLK na posiedzeniu 8 lipca 2021 roku podjęła uchwały w sprawie powołania na stanowiska w zarządzie Spółki:

  • Ireneusza Merchel na stanowisko Prezesa Zarządu,
  • Radosława Celińskiego na stanowisko Członka Zarządu – dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych,
  • Piotra Majerczaka na stanowisko Członka Zarządu – dyrektora ds. utrzymania infrastruktury,
  • Arnolda Bresch na stanowisko Członka Zarządu – dyrektora ds. realizacji inwestycji,
  • Grzegorza Kurdziela na stanowisko Członka Zarządu – dyrektora ds. wsparcia operacyjnego.

A więc w Zarządzie pojawiła się jedna nowa osoba – jest to Grzegorz Kurdziel, który zastąpił Witolda Marka Słowika. Natomiast PKP Polskie Linie Kolejowa S.A. podjęły decyzję o ponownym przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu – dyrektora ds. eksploatacji. Dotychczas stanowisko te piastował Marek Olkiewicz.

Uchwały powołujące nowy Zarząd obowiązuje z dniem odbycia Zwyczajnego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zatwierdzającego Sprawozdanie finansowe PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za rok obrotowy kończący się dnia 31 grudnia 2020 r.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności