NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Niemieccy kolejarze sprzedają specjalną edycję modelu Vectrona. Zysk ze sprzedaży trafi na Ukrainę

Niemieccy kolejarze sprzedają specjalną edycję modelu Vectrona. Zysk ze sprzedaży trafi na Ukrainę

Redakcja
Mat. DB

DB Cargo organizuje przewozy pomocy humanitarnej na Ukrainę. „Most kolejowy” był obsługiwany m.in. przez Vectrona, który zyskał specjalną okleinę #WeStandWithUkraine. Teraz powstał model H0 lokomotywy, którego sprzedaż pozwoli wesprzeć Ukrainę.

Niemiecki przewoźnik towarowy, DB Cargo na początku marca uruchomił pierwszy pociąg z zaopatrzeniem na Ukrainę. Był to początek tzw. „mostu kolejowego”, który został utworzony wspólnie przez DB Cargo, jak i DB Schenker. Utworzona drogowa i kolejowa sieć logistyczna pozwoliła przetransportować tysiące ton pomocy humanitarnej. Kilka lokomotyw DB Cargo zyskało specjalną okleinę.

100 euro z każdej sprzedanej lokomotywy zostanie przekazane Fundacji Deutsche Bahn, która wspiera ludzi uciekających przed wojną i zapewnia pomoc celową. Deutsche Bahn stworzyło sieć logistyczną do transportu pomocy z Niemiec bezpośrednio na Ukrainę. Aby to osiągnąć, zespoły logistyczne DB Cargo, DB Schenker i DB Transa-Spedition pracują ramię w ramię. Pilnie potrzebne towary, takie jak żywność, woda pitna, ciepła odzież, artykuły sanitarne i produkty medyczne, docierają do kraju bezpośrednio pociągiem towarowym przez most kolejowy DB – czytamy w komunikacie.

Powstał model w skali H0

DB Cargo wspólnie ze sklepem modelarskim (Menzels Lokschuppen & Töff Töff ) postanowiło wypuścić do sprzedaży edycję limitowaną lokomotywy Vectron, która w specjalnej okleinie transportuje pomoc na Ukrainę. Przewidziano, że za każdą sprzedaną lokomotywę firma przeleje 100 euro na konto fundacji Deutsche Bahn. Ceny modelu zaczynają się od 299 euro. 

Uruchomiono przedsprzedaż lokomotyw, która ma potrwać do 31 maja 2022 roku. Przewidziano, że dostawa zamówionych modeli rozpocznie się w październiku 2022 roku.

Sprzedawany model lokomotywy to Vectron w wersji A35 z homologacją na Chorwację, Włochy, Austrię, Polskę, Słowację, Słowenię, Czechy i Węgry.

Fot. DB

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności