NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Niemcy: Wypadek specjalnego transportu z tramwajem na A9. Tramwaj po modernizacji wracał do Mannheim

Niemcy: Wypadek specjalnego transportu z tramwajem na A9. Tramwaj po modernizacji wracał do Mannheim

Redakcja
Fot. Autobahnpolizei Thüringen

Na niemieckiej autostradzie A9, samochód ciężarowy zjechał z trasy i spadł z urwiska. Przewoził w tym czasie tramwaj RNV6, który wracał do Mannheim po modernizacji.

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 listopada) na A9 między węzłami Lederhose i Triptis doszło do wypadku transportu specjalnego, który przewoził tramwaj RNV6. Jednostka wracała do Mannheim z prac renowacyjnych w Halberstadt. Kierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i spadł z nasypu. Ciągnik siodłowy przewrócił się na dach, a tramwaj spadł z platformy i wylądował na boku. Ranny 53-letni kierowca trafił do szpitala.

Operator Rhein-Neckar-Verkehr, który obsługuje transport publiczny w Mannheim stwierdził, że są nikłe szansę na przywrócenie jednostki do ruchu. Pojazd najprawdopodobniej pozostanie dawcą części dla pozostałych pojazdów z serii. Rzecznik RNV stwierdził dla niemieckich mediów, że to ogromna strata, zwłaszcza ze względu na obecnie bardzo napiętą sytuację w zakresie części zamiennych.

Bombardier RNV6 po powrocie z modernizacji do Mannheim miał w najbliższym czasie zostać przywrócony do ruchu.

Fot. Autobahnpolizei Thüringen

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności