Wiadomości

Największe kolejowe targi na świecie przełożone na przyszły rok! Znamy datę

Największe kolejowe targi na świecie przełożone na przyszły rok! Znamy datę Fot. Pesa Bydgoszcz

Największe targi kolejowa na świecie, InnoTrans, które co dwa lata odbywają się w Berlnie zostały przełożone na przyszły rok z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Pierwotnie targi miały odbyć się we wrześniu 2020 roku.

InnoTrans, największe targi kolejowe na świecie, co dwa lata skupiają dziesiątki tysięcy miłośników kolei w Berlinie. Podczas ostatniej edycji, która odbyła się w 2018 roku na targi przybyło około 180 tys. odwiedzających. Podczas wydarzenia przedstawianych jest wiele innowacji m.in. w pociągach i technologiach sterowania. Na targach przedstawiane są również premierowo nowe maszyny.

 

 

21 kwietnia 2020 r. w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 Senat Berlina wprowadził zakaz organizowania dużych wydarzeń, w szczególności targów, do 24 października 2020 r. W związku z tym InnoTrans zostało zmuszone do zmiany pierwotnej daty wydarzenia.

Początkowo niemieckie media informowały, że organizator InnoTrans ogłosi nową datę targów na początku maja, udało się jednak określić ją trochę wcześniej.

InnoTrans odbędzie się od 27 kwietnia do 30 kwietnia 2021 roku. Kolejne targi odbędą się według wcześniej określonej daty –  we wrześniu 2022 roku.