NaKolei.pl WiadomościKadry i ludzie Najnowocześniejszy symulator dostępny dla każdego maszynisty

Najnowocześniejszy symulator dostępny dla każdego maszynisty

Adrian Izydorek
Fot. DB Cargo Polska

Ośrodek Szkolenia i Egzaminowania DB Cargo Polska S.A. oferuje komercyjne szkolenia dla maszynistów na mobilnym, pełnozakresowym symulatorze jazdy lokomotywą Siemens Vectron.

Ośrodek Szkolenia i Egzaminowania DB Cargo Polska S.A. jako jedyny w Polsce posiada mobilny pełnozakresowy symulator z platformą ruchu DOF6 na bazie lokomotywy typu X4EC Siemens Vectron. Unikalność symulatora polega na zainstalowanej kabinie immersyjnej, która podczas szkolenia odzwierciedla ruch lokomotywy w sześciu płaszczyznach. Dzięki takiemu rozwiązaniu szkolenie niemalże w stu procentach odwzorowuje rzeczywiste warunki. Niezaprzeczalnym atutem jest ciągła rozbudowa urządzenia, wprowadzanie nowych programów, tras i scenariuszy, ale przede wszystkim jego mobilność pozwalająca na przemieszczanie, co związanie jest z lepszym wykorzystaniem czasu na szkolenia w zespołach maszynistów w różnych lokalizacjach.

Podczas szkolenia sprawdzana jest reakcja maszynisty na sytuacje nietypowe, stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Istnieje możliwość symulowania zdarzeń rzadko występujących w rzeczywistości, jednak bardzo istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, takich jak:

  • przeszkody na i przy torze (ludzie, zwierzęta, przedmioty, drzewa, samochody, pociągi na jednym torze z kierunkiem kolizyjnym)
  • uszkodzenia sieci trakcyjnej (przechylony słup trakcyjny, obniżony wysięgnik, element poniżej drutu jezdnego, zerwanie sieci trakcyjnej, wybicie szyby, wykolejenie prowadzonego, pojazdu kolejowego)
  • sygnały wątpliwe na sygnalizatorach i pojazdach
  • uszkodzenia w infrastrukturze deformacja toru, pęknięcie szyny, tlące się podkłady, podniesienie płyty betonowej na przejeździe, płonące trawy, usterka SHP.

Dzięki temu urządzeniu szkolenia są atrakcyjne, pokazują obraz wyszkolenia maszynisty i wskazują obszary do poprawy.

Szkolenia przeprowadzane są w poniższych lokalizacjach:

  1. Rybnik, ul. Kłokocińska 51
  2. Poznań, ul. Bodawska
  3. Małaszewicze/ Kobylany
  4. Inne lokalizacje szkolenia wskazane przez zamawiającego.

Szkolenie potwierdzane jest zaświadczeniem.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności