NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Na linii nr 216 powstanie nowy przystanek Wietrzychowo. Jest przetarg

Na linii nr 216 powstanie nowy przystanek Wietrzychowo. Jest przetarg

Redakcja
Tory lokomotywowni na stacji w Działdowie. [2014] Fot. Adrian Karwat

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły kolejny przetarg w ramach projektu pn. „Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Tym razem dotyczy on zaprojektowania i wykonania robót dla zadania pn.: „Budowa nowego przystanku Wietrzychowo na linii kolejowej nr 216”.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie odpowiednich badań geologicznych, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i pozwoleń oraz budowa nowego 1-krawędziowego peronu przystanku kolejowego Wietrzychowo na linii nr 216 Działdowo – Olsztyn Główny wraz z wykonaniem odwodnień, ogrodzeń, dojścia do peronu przystosowanego dla osób niepełnosprawnych oraz innymi niezbędnymi robotami w branżach towarzyszących, budową odwodnienia torowiska. Peron będzie o długości 150 m, szerokości 2,80 m z miejscowym poszerzeniem, wysokości 0,76 m.

Oferty można składać do Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie, w terminie 8 listopada 2021 r. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena.

Od wykonawców wymagane jest doświadczenie. Każdy musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał przebudowę lub remont stacji, a prace obejmowały co najmniej jeden tor główny zasadniczy i co najmniej jeden tor główny dodatkowy wraz z nawierzchnią i podtorzem z odwodnieniem oraz co najmniej dwa perony), zaś roboty wykonywane były przy prowadzonym ruchu pociągów na tej stacji.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności