Działania Transport miejski

Mróz trzyma, a ZTM w Warszawie organizuje tzw. zimowe przystanki

Mróz trzyma, a ZTM w Warszawie organizuje tzw. zimowe przystanki fot. ZTM w Warszawie

ZTM w Warszawie uruchamia dodatkowe przystanki na liniach przyspieszonych i ekspresowych. wszystko po to, by osoby oczekujące na przystankach jak najmniej odczuwały skutki mrozu w stolicy.

Opcja ta jest czasowa – ostatnie mrozy dają się we znaki wszystkim, zwłaszcza osobom czekającym codziennie na przystankach autobusowych. Statystyki z ostatnich dni podają również, że odnotowano przez ostatnie dni przypadki zgonów z wychłodzenia organizmu. To dodatkowy impuls do działania.

Dodatkowe przystanki zostały uruchomione od wczoraj, 27 lutego od godz. 14:00. Będą obowiązywały do odwołania na liniach ekspresowych i przyspieszonych wszystkie pozostałe napotkane przystanki na trasach podstawowych jako warunkowe(„na żądanie”) – oprócz:

  • przystanków zlokalizowanych bezpośrednio przed skrętem w lewo – z których skręt jest niemożliwy do wykonania,
  • przystanków w lokalizacjach, których obsługa jest niemożliwa z punktu widzenia zgodności z przepisami ruchu drogowego,
  • w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków podstawowych oraz przystanków krańcowych innych linii.

Podstawowy przebieg tras pozostanie zachowany na linaich E-9, 402, 411, 509, 511, 516, 517, 518 i 525. Na liniach zastępczych ZP i ZW ,,zimiwe przystanki” nie obowiązują. Więcej na stronie ZTM w Warszawie.