NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi MPK Wrocław podpisało umowę z Modertrans na dostarczenie nowych tramwajów

MPK Wrocław podpisało umowę z Modertrans na dostarczenie nowych tramwajów

Adrian Izydorek
Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław oficjalnie podpisało umowę na dostarczenie nawet do 46 nowych tramwajów z firmą Modertrans z Poznania. Podstawa umowy obejmuje 25 pojazdów, opcja może przewidywać domówienie kolejnych 21.

Dziś (12.09.2020 r.) wieczorem przedstawiciele MPK Wrocław oraz Modertrans Poznań oficjalnie podpisali umowę na dostarczenie do Wrocławia 25 nowych Moderusów Gamma, z opcją na dostawę 21 kolejnych. Zdecydowanie to najważniejsze tegoroczna informacja dotyczących tramwajów we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie przetargu miało miejsce w lipcu br. wtedy to Prezes Zarządu MPK, Krzysztof Balawejder powiedział:

Co cieszy, to fakt, że zapłacimy mniej niż zakładaliśmy przed otwarciem ofert. Co cieszy podwójnie to fakt, że pieniądze zostaną w kraju, bo zwycięzcą jest polska firma – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Przypomnijmy, ze wpłynęły dwie oferty od Pesy z Bydgoszczy i Modertransa z Poznania. Ostatecznie więcej punktów w rozstrzygnięciu otrzymał ten drugi oferent.

Jak zaznaczają władze MPK, nowe pojazdy nie będą niszczyć torowisk. Gammy dzięki lekkiej konstrukcji oraz równomiernie rozłożonym naciskom ośmiu osi nie będą negatywnie działać na infrastrukturę. Pierwszy pojazd ma trafić do Wrocławia nie później niż w ciągu dwóch lat od podpisania umowy, następnie poznański producent będzie miał rok by przywieźć do Wrocławia pozostałe 24 sztuki. A może i więcej – o ile MPK zdecyduje się na wykorzystanie opcji.

Wartość podstawowej umowy opiewa na kwotę blisko 205 mln złotych.

 

Mat. MPK Wrocław

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności